Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 22 mar 2019, 08:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2017, 20:29 
młody smok
młody smok

deviantArt: Arcdanis
Wyjazd za granicę jako urozmaicenie? Jak najbardziej dobry pomysł. Ostatni raz byłem na Litwie kiedy jeszcze obowiązywały tam lity, więc było trochę taniej. ^^ Pytanie tylko, czy będzie tyle samochodów, żeby nas wszystkich upchnąć. Sam nie jestem zmotoryzowany (patrząc na obecne koszty eksploatacji auta, w centrum WaWy mija się to trochę z celem), także niestety w tej kwestii nie pomogę. Propozycje ambitnego zagospodarowania czasu jednak niemal zawsze popieram :)

Vision without power - dreamful impotence.

Combine them, and the world is yours.

PostNapisane: 04 cze 2017, 17:33 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

Ponieważ potrzebujemy wiedzieć jak rezerwować atrakcje i samochody to bardzo prosimy o deklarowanie się do końca czerwca tutaj bądź mi na privie kto będzie na tegorocznym ZSie. Jeśli nie będzie deklaracji to w lipcu już nie będzie można dołączyć. Czasu macie wciąż sporo :)

PostNapisane: 13 cze 2017, 16:38 
smok
smok

Ja tam się chętnie deklaruję, o ile tylko Bowenowi uda się z jego autem. Z drugiej strony, to jeszcze mógłbym przyjechać pociągiem, w te strony jeszcze nie jechałem :).

PostNapisane: 13 cze 2017, 23:32 
Dracowate Bydle
Dracowate Bydle

Mój samochód jest sprawą szalenie niepewną. Sorry, taki mamy rynek, że tak ujmę

Niuśka Grudzień2002- 8 Stycznia 2009 godzina 10:15...
Żegnaj ukochany Legwanku...
Obrazek

PostNapisane: 24 cze 2017, 08:32 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

mat napisał(a):
Ja tam się chętnie deklaruję, o ile tylko Bowenowi uda się z jego autem. Z drugiej strony, to jeszcze mógłbym przyjechać pociągiem, w te strony jeszcze nie jechałem :).

Lepiej z Warszawy będzie ci autokarem firmy Żak Express, bo pociąg jedzie dłużej oraz wymaga przesiadki w Białymstoku. I autobusów masz więcej w ciągu dnia niż pociągów.

[ Post made via Android ] Obrazek

PostNapisane: 07 lip 2017, 22:03 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

Wklejam tutaj dwie ważne informacje, pierwsza z nich to co wziąć, a druga ile mniej więcej kasy.

- Nie będę wam tu pisać o takich rzeczach jak piżamka, szczoteczka do zębów i majtki na zmianę, bo to sami pilnujcie (albo Eivel wam zrobi listę xD)
- KONIECZNIE proszę mieć ubranie które jeśli wybrudzicie nie będziecie płakać i cierpieć. Mieszkanie na Czaplach wygląda w ten sposób, że ubierasz się od razu w dresy, byle jaką koszulkę i buty po których jak przebiegnie Ci owczarek niemiecki który skończył się właśnie kąpać w stawie to nie będziesz rozpaczać, że kosztowały 300 zł. A jak się jedzie do miasta to się przebiera xD Jak napisałam najlepiej mieć jakieś dresowe spodnie, jakieś buty, t-shirt i bluzę i po prostu po powrocie z miasta/wyprawy w to się przebierać.
- Każdy kto jedzie na Litwę (czyli jest dłużej niż do niedzieli) musi wziąć DOWÓD OSOBISTY
- Psikacz na komary i inne gryzące. Ostrzegam jak na razie w czerwcu zjadają żywcem.
- Jeśli macie możliwość wziąć materac/karimatę to bardzo proszę. Bo nie jestem pewna ile ich będzie, ale lepiej mieć na zapas. (Fajnie by było jakbyście mieli też materace 1 osobowe, bo dwu nie zawsze się mieszczą xD)
- Śpiwór, ulubiona poduszka? Nie jestem w stanie zapewnić wam wszystkim pościeli.
- Woreczki strunowe na telefony jak będziemy na kajakch ;P (Dziękuję Kumie za uświadomienie, bo tak to bym musiała wam wszystkim załatwiać XD)
- Wędki. Jeśli ktoś z was lubi łowić ryby to koło mojego domu jest staw więc na luzie można się odprężyć i połapać rybki, jak się trafi jakaś większa to potem nawet usmażyć ? Wędki jakieś powinnam mieć do udostępnienia.
- Strój kąpielowy, i ogólnie sprzęt do pływania – Kraina tysiąca jezior, tak więc nad jezioro będziemy chodzić być może nawet i codziennie jeśli będą chętni (polecam nocne wyprawy wtedy jest mega klimat ?) No i będziemy w Aquaparku na Litwie, tam w koszulce się nie da kąpać ;P Masz swoje ulubione kółko do pływania, materac? To jest dobry moment, żeby je spakować ?
- Będę wdzięczna jeśli ktoś ma także sprzęt sportowy. Piłki do siatki, nożnej, wszelkie tego typu gry podwórkowe czy coś zawsze mile widziane. Sama mam chyba piłki do baseballa i kij i rękawica też się znajdzie ^^ Niestety koszykówka raczej odpada, bo nie ma za bardzo jak odbijać od ziemi xD
- NIE TRZEBA sztućców, talerzy, kubków(Chociaż jak pobije się mamy ulubiony to nas zabije), trochę gorzej może być z miskami do np. płatków. Mile widziane plastikowe na grilla.
- Euro na Litwę
- W razie czego będę aktualizować, bo teraz nie przychodzi mi nic więcej do głowy ^^’

Przewidywane koszta:
Wiele zależy oczywiście od tego kto będzie, kiedy będzie i nie zawiera jedzenia. Za cały zs ze wstępami i paliwem powinno wyjść od 160 do 200 zł. Nie ma w tym ceny jedzenia oraz dojazdu na zs.
Poniżej elementy które liczyłem:
- Kadzidłowo jako bilet grupowy to 14 zł
- Kajaki nie mają podane, bo są na telefon
- Zjazd tyrolką nad Niemnem na Litwie to 9 euro (40 zł) Można ją liczyć jako dla chętnych, bo raczej nie wszyscy mogą się odważyć albo chcieć.
- Aquapark na Litwie to 50 zł (2 h) do 63 zł (3h)
- Paliwo od 40 zł do 60 za osobę. Zależy ile osób w samochodzie. To cena za wyjazd na Litwę oraz na kajaki i Kadzidłowo oraz wyskoki do Ełku.
- Nocleg 5 zł za całego zsa
Wsio, do kajaków trzeba zadzwonić, ale to nie były porażające ceny.

PostNapisane: 08 lip 2017, 20:05 
smok
smok

Ok, to ja melduję, że mogę być w Ełku na Dworcu Autobusowym (nie wiem gdzie to jest dokładnie :() o godzinie 16:27 14.07.2017

Mam pytanie odnośnie wypadu na Litwę: przyjmują tam złotówki? A jeśli nie to jak wymienić kasę na euro (nigdy mnie za granicą nie było więc...)?

PostNapisane: 09 lip 2017, 21:29 
pisklak
pisklak

Koniecznie zabierz dowód bo na granicy będzie potrzebny, a złotówek nie przyjmują. Funkcjonują w miastach kantory wymiany walut, gdzie dajesz złotówki, dostajesz euro (i inne waluty), i vice versa.

PostNapisane: 12 lip 2017, 17:41 
jajko

Przyjazd: Piątek 10:54, Ełk Main Railway Station
Wyjazd: Środa

PostNapisane: 24 sie 2017, 22:33 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt: stray-soul
Jakieś fotki po? :)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]