Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 25 sie 2019, 18:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Pyrkon 2017
PostNapisane: 20 lut 2017, 19:26 
młody smok
młody smok

The hype is real!

Tak jak co roku, przejmujemy wspólnie duży kawałek sektora na hali noclegowej i robimy smocze leżę (i nie tylko smocze, żeby nie popadać w gatunkizm).

W tym roku Pyrkon odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia. Warto zaplanować sobie wolne już na cały 28 (piątek), ponieważ konwent rozkręca się praktycznie od godzin wczesnopołudniowych.
Przedsprzedaż biletów jest otwarta. W tym roku jest nieco drożej, niż w zeszłym. Wejściówka trzydniowa kosztuje 80zł.
Miejmy nadzieję, że nie będzie takich kolejek jak w 2016. Na stronie Eventim możemy przeczytać:
Cytuj:
Dlaczego warto kupić w przedsprzedaży ?
Zastanawiasz się, co daje Ci wcześniejszy zakup biletu?
Oto lista udogodnień, które przygotowaliśmy dla preakredytowanych:
• osobne wejście – jeśli bilet kupisz wcześniej, na teren festiwalu możesz dostać się wschodnim wejściem dostępnym tylko dla preakredytowanych;
• możliwość wcześniejszej wymiany biletów na identyfikatory – ich odbiór umożliwiamy Ci już w czwartek przed festiwalem;
• możliwość rejestracji na punkty programu – kupując bilety w przedsprzedaży, dostaniesz kod, który umożliwi Ci wcześniejszą rejestrację na dwa punkty programu;
• kod promocyjny na PixelBox – jeśli znajdziesz się wśród pierwszych 2 tysięcy kupujących.

Tak jak rok temu, przedsprzedaż pozwala na rezerwację miejsc na 2 wybranych prelekcjach. Testowaliśmy to rok temu i sprawdza się świetnie. Już choćby ze względu na to warto rozważyć wcześniejszy zakup biletu.

Parę informacji dla osób, które wybierają się pierwszy raz:
1. Hala noclegowa jest darmowa. Należy się tylko wyposażyć w ciepły śpiwór, karimatę/materac i poduchę. Jest mnóstwo łazienek, więc nie ma problemów z odświeżaniem się rano i wieczorem (chociaż te najbliżej hali noclegowej są najbardziej oblegane).
2. Na hali jest dostępnych dość sporo pryszniców w dostawianych kontenerach. Pierwszej nocy (piątek/sobota) są bardzo czyste i przyjemne. Drugiej nocy już tak pięknie nie jest, ale wciąż da się znaleźć czystą i niezapchaną kabinę. Przysznice mają też duży potencjał do grupowego karaoke. W 2016 był szał na opening do Króla Szamanów.
3. Na obiady wychodzimy zazwyczaj grupkami. W pobliżu targów jest sporo miejsc, gdzie można smacznie i niedrogo zjeść. Na samych targach jest mnóstwo zniżek na pizze i inne dania na wynos. Nie ma żadnych ograniczeń z wnoszeniem własnego jedzenia na teren targów, więc można też się zaopatrzyć w bułki i konserwy w pobliskim markecie.
4. Warto zabrać powerbank, jeśli takowy się posiada. Kiedyś funkcjonowały stoiska, gdzie można było zostawić telefon do podładowania, ale nie pamiętam takich rok temu. No i rozstanie się z telefonem na Pyrkonie to kiepski pomysł (bo ciężko się wtedy wzajemnie znaleźć).
5. Niemal każdy znajdzie tam coś dla siebie. Od prelekcji (które niestety powtarzają się tematycznie z roku na rok, co nudzi niektórych bywalców), poprzez liczne turnieje i pokazy, aż po gameroom pełen nowych i ciekawych planszówek.

Coroczną tradycją, zbieramy listę obecności:
- Eivel (x2)
- Drangir
- Zompi
- Perteks
- RRRax
- Rokko
- Kamira
- Cirgon
- Mariola
- Kumagoro
- Confede
- Penny
- Rinso
- Lama
- Koss
- Arcdanis
- Knight Martius
- Etrii
- Lemek

Ostatnio edytowano 22 kwi 2017, 12:37 przez Eivel, łącznie edytowano 4 razy

Tytuł: Re: Pyrkon 2017
PostNapisane: 20 lut 2017, 19:31 
smok
smok

Trudno bym nie był jak prowadzę z zompim punkt

PostNapisane: 20 lut 2017, 22:06 
smoczy weteran
smoczy weteran

Joooooin us in the glorious battle! O wolne miejsca na noclegowni :D

PostNapisane: 20 lut 2017, 22:26 
jajko

RooRax meldują się :D

PostNapisane: 20 lut 2017, 23:54 
pisklak
pisklak

deviantArt: RRRAX
yup, rorax sie melduje i bedziemy spać na hali razem z Wami :3

PostNapisane: 21 lut 2017, 00:10 
bułkozjadacz
smok

Jeśli uda się zgarnąć nocleg z Cirem i Mariolą to przybędę na całość :3

PostNapisane: 21 lut 2017, 17:58 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

Niestety nie ma mnie wtedy w Polsce, ale wyślę Kamirę jako swojego szpiega :)

PostNapisane: 25 lut 2017, 20:38 
młody smok
młody smok

deviantArt: Arcdanis
Na dniach się zdecyduję, czy kupować bilety, bo to pierwszy rok, w którym poważnie rozważam odwiedziny na Pyrkonie. ;) Muszę tylko znane mi hostele w Poznaniu wybadać (przyznaję, spanie na hali to dla mnie zbytni hardcore ze względu na samą ilość ludu, która się tam zbierze ^^).

Dowiedziałem się niedawno, że kilku moich znajomych jest w załodze wolontariuszy i byli całkiem przekonujący... Może i na Was też się gdzieś przy okazji natknę :) Są jakieś punkty programu, które uważacie za "must see" jako doświadczeni bywalcy?

Vision without power - dreamful impotence.

Combine them, and the world is yours.

PostNapisane: 25 lut 2017, 22:55 
smok
smok

Z czasem to już idzie się dla klimatu niż dla prelekcji, jak są ciekawe to można pójść a tak to po prostu siedzimy grupą i kto chce to idzie na co chce

PostNapisane: 01 mar 2017, 21:44 
młody smok
młody smok

Arcdanis napisał(a):
Na dniach się zdecyduję, czy kupować bilety, bo to pierwszy rok, w którym poważnie rozważam odwiedziny na Pyrkonie. ;) Muszę tylko znane mi hostele w Poznaniu wybadać (przyznaję, spanie na hali to dla mnie zbytni hardcore ze względu na samą ilość ludu, która się tam zbierze ^^).

Hala może być z początku przytłaczająca, ale wbrew pozorom wysokość dachu i odległość ścian sprawia, że jest całkiem cicho, jak na miejsce noclegu kilku tysięcy osób. Jeśli wybierzesz hostel, to najlepiej przy jakiejś linii tramwajowej, bo autobusy potrafią się korkować.

Arcdanis napisał(a):
Może i na Was też się gdzieś przy okazji natknę :)

Może, przypadkiem, przy okazji... Come on! My nie gryziemy... mocno :D Gwarantuję, że od klimatu smoczej ekipy na Pyrkonie ciężko się oderwać (mamy mocne liny i łańcuchy). Więc zapraszam i nie "przy okazji", ale po prostu trzeba będzie się wymienić telefonami i zgrać na samym konwencie.

Arcdanis napisał(a):
Są jakieś punkty programu, które uważacie za "must see" jako doświadczeni bywalcy?

Punkty programu będą dostępne online na ich stronie, gdy będzie można się rejestrować. Jak na razie o prelekcjach ciężko coś powiedzieć.
Na pewno spędzisz sporo czasu w hali targowej. Tam można chodzić w kółko i cieszyć oczy wszystkim, co oferują stoiska. Oraz testować nowe, premierowe planszówki.
Najczęściej dopiero na miejscu planujemy co będziemy robić, więc ciężko powiedzieć już teraz.

PostNapisane: 02 mar 2017, 02:11 
młody smok
młody smok

Dzięki za odpowiedź! Bilet już mam kupiony, więc na 100% będę. Teraz pozostaje tylko wybadać Booking.com i tym podobne, żeby znaleźć sobie jakiś kąt. :) Z komunikacją miejską w Poznaniu miałem już nieraz do czynienia - tramwaje są OK, ale w zasięgu do 30 min. piechotą wolę polegać na własnych nogach ^^ Hala mi raczej przypomina Woodstockowe klimaty, to nie do końca miejsce dla tych, którzy potrzebują jakiegoś odludnego zaułka, żeby "doładować akumulatory". Trochę pewnie przegapię, ale coż... Może z czasem się z tego sztywniactwa wyleczę :P

Eivel napisał(a):
Może, przypadkiem, przy okazji... Come on! My nie gryziemy... mocno :D Gwarantuję, że od klimatu smoczej ekipy na Pyrkonie ciężko się oderwać (mamy mocne liny i łańcuchy). Więc zapraszam i nie "przy okazji", ale po prostu trzeba będzie się wymienić telefonami i zgrać na samym konwencie.

Tu mnie masz, lubię te słowa, bo zawsze zostawiają bezpieczną furtkę za plecami. Co do gryzienia... Powinienem się zaopatrzyć w jakiś gambeston czy inny pancerz? xD A tak na poważnie, to pewnie, że warto się gdzieś na konwencie odnaleźć, szkoda by było przegapić taką okazję. Moi znajomi Gżdacze będą pewnie zawaleni robotą, a łażenie samemu to tylko połowa rozrywki.

Dzięki za przydatne info! Pozdrawiam ciepło :)

PostNapisane: 02 mar 2017, 20:42 
smok
smok

Arcdanis napisał(a):
Teraz pozostaje tylko wybadać Booking.com i tym podobne, żeby znaleźć sobie jakiś kąt. :)

Mogę Ci polecić hostel, w którym ja ostatnio nocuję w czasie Pyrkonu. Nazywa się "Marwil" i jest jakieś 300 metrów od zachodniego wejścia, więc całkiem blisko :).
Wygód tam nie ma, jest tylko łóżko, stolik i tv (i jeżeli będziesz miał szczęście, własną łazienkę), ale jako miejsce tylko do spania i baza wypadowa jest w sam raz.

Mogę Ci podesłać telefon na PW.

PostNapisane: 03 mar 2017, 00:55 
młody smok
młody smok

Dzięki, ale już dzisiaj zdążyłem sobie zarezerwować hostel w okolicy Starego Rynku. (Melody Hostel, gdyby to kogoś interesowało.) Niemniej jednak doceniam chęć pomocy :D

PostNapisane: 30 mar 2017, 21:51 
Anivia
młody smok

To tak tylko wspomnę, że też się zastanawiam, czy się przemóc i wybrać na Pyrkon w tym roku. :) Muszę jedynie wyliczyć, jak wyjdzie mi to finansowo, zwłaszcza że zaraz na majówkę planuję inny wyjazd (chodzi tu bardziej o węża w kieszeni ;)). Ponadto słyszałem, że na pyrkonowych prelekcjach panuje taki tłok, że na niektóre nie da się nawet dostać, i to mnie trochę niepokoi. Jednak na chwilę obecną nie mówię nie.

EDIT: Właśnie wpłaciłem zaliczkę na hostel, więc potwierdzam, że będę.

Leopold Staff
Eskapizm stosowany - blog, w którym chwalę się swoją twórczością. Zapraszam!

PostNapisane: 24 kwi 2017, 20:43 
Anivia
młody smok

To ja może takie pytanie zadam: gdzie i kiedy się zbieramy? Jeśli o mnie chodzi, to ciopągiem dojadę na miejsce o 14.26 i jadę potem do hostelu zostawić rzeczy, więc w kolejce na Pyrkon (dla ludzi z biletem przedsprzedażowym :D) ustawiam się o 15.00-15.30.

Możemy się też prywatnie wymienić numerami telefonu, bo mam tylko do Arcdanisa i Annoth (z czego ten drugi "wydębiony" 5 lat temu, więc nie wiem, czy jeszcze aktualny =D).

Leopold Staff

PostNapisane: 05 maja 2017, 22:00 
Anivia
młody smok

Ja trochę późno się melduję, bo dopiero dzisiaj wróciłem z wyjazdu, gdzie o stałym Wi-Fi mogłem zapomnieć...

Wiem, że spędzałem z Wami stosunkowo mało czasu, ale i tak dziękuję za towarzystwo, jak i ogólnie za możliwość, aby Was poznać. :P

Zainstalowałem Telegram, więc prosiłbym, żeby ktoś mi dał zaproszenie na serwer (albo po prostu podrzucił nazwę serwera, bo nie jestem pewien, jak to się w tym programie odbywa).

Leopold Staff

PostNapisane: 07 maja 2017, 23:08 
młody smok
młody smok

deviantArt: Drangir
Cześć, dodaliśmy cię kilka dni temu na grupę, ale nie byłeś aktywny od jakiegoś czasu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]