Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 25 sie 2019, 18:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 21:09 
zbananowany
zbananowany

Jakiekolwiek są czynniki ti jednak ich skutki są przeogromne. Np:"Ostatni smok: Nowy początek". Tam są dwa smoki. Jeden zły smok ze wschodu żądający zemsty i młody, lecz dobry smoczek z klasztoru. Obaj oprócz wyglądy diametralnie się róźnią.

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 22:53 
smoczy weteran
smoczy weteran

Ponieważ jednemu z nich zachciało się władzy. Nie sądzę, by chodziło tu o to, że jeden z nich został lepiej wychowany. Hitler był wychowywany w pożądnej rodzinie, ale miał nie zaspokojoną żądzę władzy i manię wyższości. Nie znam się na psychologii, ale mam pewne odczucie... Że gdyby człowiek nie hamował się nastąpiłby calkowity koniec świata. To raczej zło nad nami dominuje, jednak usilnie próbujemy je stłamsić. Złymi są ci o słabszej psychice. Teraz nie wiem jak to mogłoby odnieść się do Smoków...

Tytuł:
PostNapisane: 04 gru 2006, 15:13 
zbananowany
zbananowany

A masz potwierdzenie swej teorii?
Raczej niektóre są żle, ponieważ zostały tak wychowane, nie mają innych doświadczeniach i nie mają pojęcia co jest dobre, a złe. W ich przekonaniu zło to dobro, a dobro to zło.

Tytuł:
PostNapisane: 04 gru 2006, 20:02 
smoczy weteran
smoczy weteran

To tylko moje odczucia. Trochę namieszałem, przepraszam. Nie jestem, jak już mówiłem, psychologiem, nie znam się na psychice ludzkiej, a co dopiero smoczej. Wiem jednak, że na swoje zachowanie wpływ ma wyłącznie jednostka. Może się nawet wychowywać w dobrej rodzinie, a zejdzie na złą drogę, znam paru takich.

Ja już nie mam pomysłów, zamykam się i czekam, aż ktoś powie coś mądrego :P

Tytuł:
PostNapisane: 04 gru 2006, 20:49 
zbananowany
zbananowany

Są smoki złę( wierzę że są, a kto mi powie że nie???) i dobre... charakterem różnią się od ludzi, le żyją przecież, nie??? więc aż tak bardzo( Ale jednak) się od nas nie różnią :P

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 22:00 
smok
smok

To prawda, że są smoki dobre i złe...Draco na przykład należy do tych dobrych i to bez najmniejszych wątpliwości. Ale niestety podobnie jak niektórzy...przez swoją naiwność (wybacz Bóg temu kto go oszukał), oddał pół swojego serca by ranny młodzieniec mógł żyć. Jak we mnie się krew zalewała jak widziałem recytowanie kodeksu rycerskiego przez oszusta, który potem przyznał, że nie chciał być rycerzem, tylko zależało mu na tym, żeby Bowen nauczył go walczyć. Co za szczyt chamstwa! A Draco nieświadomie ulitował się nad nim i dał pół serca tyranowi i despocie, który miał to we krwi po swoim ojcu. Żal mi potwornie Draco, ponieważ poświęcił się dla dobra ludzi, żeby zakończyć terror tamtego kolesia. Czy on mógłby być przez kogoś uważany za złego smoka? Wątpię. Jak kiedyś wspominał Bowenowi, smoki przysięgły sobie że będą chronić ludzi i stać na ich straży, ale ludzie potraktowali je za siejące grozę stwory i starali się je wyeliminować (jak pamiętamy, Bowen na początku też). Więc ja uważam ostatecznie, że nie ma złych smoków. Na tym polega różnica,że smoki są dobre a złą naturę smoków wymyślili sobie ludzie. Ktoś podziela moje zdanie?

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 22:25 
smoczy weteran
smoczy weteran

Mówisz, że istnieją tylko ananasy, tfu! Smoki dobre, ponieważ w DH został przedstawiony Smok, który był szlachetny, uczicwy, bezgranicznie dobry (to skąd te czaszki w jego jaskini... obrona własna? ;) ). Ponadto, uważasz, że nie ma Smoków złych. Są one wyłącznie wymysłem człowieka. Wybacz, że brutalnie sprowadzę Cię na ziemię, ale Draco to też wymysł człowieka ;)

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 22:30 
smok
smok

Wiem, że to wymysł człowieka, ale wydaje mi się, że tak naprawdę (czy w literaturze czy w obrazach...zdecydowanej większości) smoki są przedstawiane jako krwiożercze bestie, na które polowali rycerze, żeby dowieść swojego męstwa. Trochę mnie irytuje, że zdecydowana większość uważa, że smoki są złe. Ja tak nie uważam. A co do Draco, to jak pamiętasz, miał też między zębami rękę jakiegoś rycerza. Ale przypomnę Ci, że Draco powiedział Bowenowi, że nie chce nikogo zabijać...ale jeśli się ktoś prosi :-)....nie dziwię się temu.

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 22:41 
smoczy weteran
smoczy weteran

Cytuj:
ale wydaje mi się, że tak naprawdę (czy w literaturze czy w obrazach...zdecydowanej większości) ananasy są przedstawiane jako krwiożercze bestie, na które polowali rycerze, żeby dowieść swojego męstwa.

A tu Ci powiem, że moda się zmienia i coraz więcej książek fantasy stara się wykreować Smoka pozytywnego (lub co najmniej neutralnego). Ponadto, kiedy na plan wchodzi Smok zły, najczęściej jest to postać epizodyczna, która po chwili ginie z rąk walecznego rycerza i tyle było o nim słychu.

Ciekawa kreacja Smoka została przedstawiona w książce "Córka żelaznego smoka" (autora nie pamiętam). W opowieści tej Smok, mimo iż z charakteru zły, opiekował się małą, osieroconą dziewczynką. Dla głównej bohaterki ów Smok był niezwykle ważny, ochraniał ją, prowadził jako tako przez życie. Natomiast sam Smok wykorzystywał ją do osiągnięcia swojego celu, zniszczenia świata.

I tutaj jest pewien dylemacik. Smok jest zły, chce zniszczyć świat, żądza niszczenia jest w nim tak silna, że nie może, a nawet nie chce (!) nad nią panować. Ale w trakcie czytania czytelnik zaczyna się z nim utożsamiać, co jak co, ale opiekuje się tą dziewczynką. Zaczyna go po prostu lubić.

Smok to symbol, na pewno siły, mądrości, dumy... Ale nie da się z nich wyplenić tego, co kultura przypisywała im od setek lat. A stwierdzenie, że nie ma Smoków złych jest po prostu błędne. Smoków jest tyle, ile ludzi o nich marzy. A każdy marzy w inny sposób ;)

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 22:52 
smok
smok

Zgadzam się z Tobą. Ale sam przyznasz, że dużo lepsze wrażenie robią te dobre, na przykład ten: http://img122.imageshack.us/img122/4498/51smok6yz.jpg

Muszę poszukać jakichś fajnych książek, ale takich gdzie są te dobre, bo jak dla mnie, przyjemność czytania będzie większa. Za dużo się naoglądałem filmów i obrazów, w których smoki przedstawiano z tej najgorszej strony. Chciałbym sobie poczytać o takich smokach jak np. Draco. Pójdę sobie do Empika i kupię jakąś fajną pozycję, a poleciłbyś jakąś szczególnie?

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 22:55 
smoczy weteran
smoczy weteran

Cykl o Temeraire, pierwszy tom to "Smok jego królewskiej mości". Bardzo lekkie i przyjemne. Istnieje temat na forum http://www.fdraconis.boo.pl/viewtopic.php?t=653

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2008, 16:59 
zbananowany
zbananowany

Lokalizacja: Z takiego miejsca, że jakbym Ci powiedział, to bym musiał Cię zabić...
zompi napisał(a):
Nie od wyglądu zależy charakter

Ale wygląd może zależeć od charakteru (smok zły robi się coraz bardziej czarny, a dobry wraca do poprzedniej barwy, a ponieważ rodzimy się dobrzy...) i właśnie o to mi chodziło. Zresztą mój sporowaty smok jest czarny, a jest wszystkożerny. I staram się bardziej z roślinek korzystać.

A w ogóle, to uważam, że smoki wyprowadziły się na inną planetę, bo ludzie im dokuczali :P

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2008, 20:21 
smoczy weteran
smoczy weteran

Vear napisał(a):
Ale wygląd może zależeć od charakteru (smok zły robi się coraz bardziej czarny, a dobry wraca do poprzedniej barwy, a ponieważ rodzimy się dobrzy...) i właśnie o to mi chodziło. Zresztą mój sporowaty smok jest czarny, a jest wszystkożerny. I staram się bardziej z roślinek korzystać.

A w moim wyobrażeniu smok rodzi się już z określoną karnacją (może za młodu jest troszeczkę jaśniejszy i ciemnieje, "robi się bardziej wyraźny" z wiekiem) i nie ważne jaki charakter będzie miał w przyszłości kolor łuski pozostanie taki sam. I co Ty na to?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]