Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 19 lis 2019, 02:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Spore
PostNapisane: 19 cze 2008, 21:28 
smok
smok

Póki co temat pragnę założyć ze względu na udostępnionego triala kreatora (w sklepach dostępny jest full za jakieś 20zł), którym będą operować gracze. O co chodzi? Spore Creature Creator, narzędzie od EA, dzięki którym 'napaleńcy' tacy jak ja mogą stworzyć już teraz swoją 'rasę', którą potem można będzie grać w Spore.

Nie będę się rozpisywać, próbowałem, za ciekawie to nie wyszło. Zapraszam do poczytania informacji na Wiki oraz obejrzenia filmików

Kreator powinien odpalić na dosyć wiekowych kompach, jest dosyć intuicyjny oraz zlokalizowany. Trial nie udostępnia wszystkich rzeczy, ale zobaczyć jak to działa można :P Pełna wersja podobno umożliwia korzystanie również z edytora budynków... Pożyjemy, zobaczymy.

Screeny (moje):
Obrazek Obrazek Obrazek

Link
Alternatywny link
Waga ok. 200MB

//Link oczywiście legalne (aczkolwiek alternatywny jeszcze 2 dni temu nie był)

Ostatnio edytowano 20 cze 2008, 08:13 przez Soho, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, 22:49 
smoczy weteran
smoczy weteran

Skoro tak, ja też pochwalę się swoim dziełem. Panie i panowie, oto Tyrek :)

www.drakon.republika.pl/tyr.JPG

Co do pełnej wersji, moim zdaniem najlepiej poczekać na kompletną wersję Spore (premiera w okolicach Września tego roku).

Sama gra (a konkretnie ta jej część) urzekła mnie tym, że wszystkie stworki są po prostu przemiłe i sympatyczne. W dodatku klimat, grafika (co prawda cukierkowa, ale nie razi) i muzyka tworzą specyficzny i miły dla gracza klimat.

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, 22:50 
smok
smok

Paragram ciekawy i można się nim nieźle pobawić, chociaż raczej go kupować nie zamierzam.

Całkiem ciekawie działa, daje spore możliwości twórcze, ale to co mnie zmartwiło to fakt, że tam nie ma zagwarantowanej obsługi wszystkich kart graficznych, w tym mojej :P
Wczoraj działało dobrze, a dzisiaj już nie działa i jakoś nie chce mi sie dociekać czemu :/

Co niektórych może dodatkowo zmartwić ten program w wersji pod Windows może wymagać pobrania i instalacji dodatkowych plików/bibliotek do directX`a, a na stronie Microsoft jest prośba o uwierzytelnienie Windowsa zanim zacznie się pobierać, co sprawia, że ci którzy się w legalny Windows nie zaopatrzyli, mogą mieć więcej problemów w popraniem tych plików, acz nie jest to niemożliwe ;)
Tak tylko obznajmiam z wyprzedzeniem czego się można spodziewać.

Na koniec powiem, że wszytko co zrobiłem na tym programie od razu udostępniłem na serwerze Spore pod nickiem: yxadrian , wiec jeśli ktoś chce sobie pobrać jakiegoś z tych stworów które wstawię poniżej, to na serwerze może ich poszukać, ja tam nie wchodziłem jednak, wiec nie proście mnie o dokładne linki... to tak na wszelki wypadek ;)

A teraz parę stworków które zrobiłem...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, 23:47 
smoczy weteran
smoczy weteran

Cytuj:
Co niektórych może dodatkowo zmartwić ten program w wersji pod Windows może wymagać pobrania i instalacji dodatkowych plików/bibliotek do directX`a,

Dziwne. Windows XP nawet bez service packa od razu instaluje DirectX 9.0c (dobrze mówię?). To powinno wystarczyć do odpalenia dowolnej gry.

Cytuj:
Na koniec powiem, że wszytko co zrobiłem na tym programie od razu udostępniłem na serwerze Spore pod nickiem: yxadrian

A więc można łączyć sie z serwerem. Dziwne... Po starcie gry wyskakuje mi komunikat, że nie mogłem połączyć sie z serwerem Spore... Albo to przez przeklęte wewnętrzne IP, albo jakiś firewall mi blokuje. Hmm...

Ciekawe, czy w pełnej wersji będzie można robić latające stworki.

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, 00:08 
smok
smok

Też dziś torzyłem, ale tylko jednego. Chyba bo jednak jeszcze poprzerabiam 8)

Obrazek Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, 00:47 
smok
smok

zompi napisał(a):
Cytuj:
Co niektórych może dodatkowo zmartwić ten program w wersji pod Windows może wymagać pobrania i instalacji dodatkowych plików/bibliotek do directX`a,

Dziwne. Windows XP nawet bez service packa od razu instaluje DirectX 9.0c (dobrze mówię?). To powinno wystarczyć do odpalenia dowolnej gry.

Niby tak, ale w praktyce czasem potrzebne są jeszcze dodatkowe del`lki, po instalacji bez tego, dostał byś komunikat o ich braku... a z resztą kto tak zrozumie Microsoft? :P

zompi napisał(a):
A więc można łączyć sie z serwerem. Dziwne... Po starcie gry wyskakuje mi komunikat, że nie mogłem połączyć sie z serwerem Spore... Albo to przez przeklęte wewnętrzne IP, albo jakiś firewall mi blokuje. Hmm...

Mnie wyrzuciło błąd połączenia na początku, ale potem działało :)
Na zaporze otwarłem drogę dla obu programów od EA i ładowanie działało, a przynajmniej zwracało powodzenie w tej operacji :)

Na jakichś scenach widziałem skrzydlate stworki, ale one chyba tylko będą szybować i skakać.

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, 17:35 
smoczy weteran
smoczy weteran

Wygląda na to, że w pełnej wersji będą skrzydełka. Oto Spore'owaty smok :)
http://www.gry-online.pl/S055_forum.asp ... 7866381&N=

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, 21:10 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt: stray-soul
Refistoteles napisał(a):
Co niektórych może dodatkowo zmartwić ten program w wersji pod Windows może wymagać pobrania i instalacji dodatkowych plików/bibliotek do directX`a, a na stronie Microsoft jest prośba o uwierzytelnienie Windowsa zanim zacznie się pobierać, co sprawia, że ci którzy się w legalny Windows nie zaopatrzyli, mogą mieć więcej problemów w popraniem tych plików, acz nie jest to niemożliwe ;)
Tak tylko obznajmiam z wyprzedzeniem czego się można spodziewać.
Rozwiewając pewien mit: było już bodaj 35 (!) wersji DirectX 9.0c oznaczonych datą wydania. Najnowszy jest bodaj June 2008. Więc nawet posiadając dziewiątkę, może się okazać, że wcale nie będziecie mogli grać w najnowszą grę :) Objawić się to może m.in komunikatem: "Nie znaleziono biblioteki dll: d3dx_35.dll", lub z dowolnym numerkiem po znaku _
Jako ciekawostkę podam fakt, który mnie po prostu powalił na kolana:
Microsoft stworzył w '98 coś, co się nazywa DirectPlay i wchodzi w skład pakietu DirectX. Od 2004 jednak zaleca, żeby go nie używać. Niedawno wycofał biblioteki do DirectPlay z DirectX 9.0c (w wersji z lipca 2007 jeszcze były, ale jak zrobiłem update, to już zniknęły). Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, iż Microsoft rozpowszechnia darmową paczkę narzędzi do robienia gier w Visual C++ Express (też darmowym). Zgadnijcie czego wymaga? DirectPlay :P
Innymi słowy Microsoft w oficjalnym produkcie (z 2007 roku!) używa narzędzi, które sam wycofał (w 2004), bo są przestarzałe
Myślałem, że padnę :lol:

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2008, 05:16 
smok
smok

No dobrze.
To teraz jako, że ten temat nieco podupadł, to kilka nowości, których chyba jeszcze w tym temacie nie było.

1. Skąd pobrać więcej elementów konstrukcyjnych do edytora Spore fabryka potworów?
Odpowiedź brzmi nie można pobrać, ale za to niedawno trafiłem na przygotowaną przez HP wersja spore, w której jest o około 40% elementów więcej niż w standardowym demo.
http://www.easpore.pl/downloads.php?cat_id=5
Ale teraz gdzie jest haczyk ;)
Z tego co drobnym maczkiem przeczytałem, to program jest jak mi się zdaje na licencji spyware-free i by zadziałać wymaga wyłączenia na FireWall`u ataków typu HIPS, przynajmniej na czas łączenia się nakładki od HP z netem, mówię to tylko dla informacji, by wszystko było jasne.

2. Niektórzy mogli odkryć, że po zalogowaniu do sporepedii i/lub zrestartowaniu komputera, przy ponownym uruchomieniu spore się zamyka (gdzieś na wysokości logo EA) i nie widać żadnego błędu, ani komunikatu, co robić?
Znaleźć na to patch, ale jak jeszcze nie ma (a ja nie znalazłem) i tu szkoły są dwie, pierwsza która jest opisana tu http://www.easpore.pl/forum/viewthread. ... read_id=28 ... a druga to wyłączyć Ciastka w IE, ale to drugie to raczej środek zaradczy dla leniwych niż lekarstwo ;)

A dla wytrwałych dwie strony o Spore po Polsku
Najlepsza polska strona o Spore i trzecia bodajże na świecie
http://www.easpore.pl/news.php

Galeria edytorów spore i przy okazji ciekawa stronka
http://www.thesims3.pl/spore/?mod=dzial ... ia_edytory

I na koniec nowy Sporek którego zrobiłem, z nowych elementów, wyraźnie widać nowe powyginane kończyny, wyrostki na ogonie, kółkową teksturę, bardziej ptasi dziób i inne :)
Kurczakus-Dragonus
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2008, 12:37 
pisklak
pisklak

ale czy ktoś wie kiedy nadejdzie gra?

bo ta "fabryka stworów" to tylko część tutaj produkujemy swoje stworki żeby potem nimi grać

Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2008, 13:50 
smok
smok

4 września (by Wikipedia).

Mnie tam bardziej cena zastanawia, czy przekroczy magiczną barierę 100zł czy (oby) nie...

Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2008, 14:07 
Thaxll'ssillya

deviantArt: naseilen
Hopla....

http://www.gram.pl/gra_8gTjHu7_Spore.html

I wszystko jasne. :)

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2008, 17:51 
zbananowany
zbananowany

Lokalizacja: Z takiego miejsca, że jakbym Ci powiedział, to bym musiał Cię zabić...
No, ja się do Spore dorwałem, i muszę powiedzieć, że fajnie mi się gra. Tylko raz moje stado taka olbrzymia zielona małpa zaatakowała... Chciałem sobie powiększyć mojego smokusia, tylko, że nijak nie mogłem tego zrobić do rozmiarów tej małpy. Bardzo fajna gierka. Naprawdę.

//EDIT: Smoka na razie nie pokażę, bo jeszcze dużo muszę nad nim popracować, m.in. dodać skrzydła.

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2008, 20:45 
smok
smok

Do tego rozmiaru go nie powiększysz, to są 'epiczne' (czy jak to tam je nazwali xD) sporki i one mają być duże - w fazie cywilizacji mogą miasto zaatakować.

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2008, 22:30 
smok
smok

Ta gra jest zrobiona w taki sposób, że zawsze znajdzie się ktoś silniejszy od twoich sporków, na tym to polega, jak by nie było godnych przeciwników w systemie, to by było za łatwo ;)

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2008, 00:47 
zbananowany
zbananowany

Lokalizacja: Z takiego miejsca, że jakbym Ci powiedział, to bym musiał Cię zabić...
Dobra, zrozumiałem. A tutaj macie mojego smoczka. Jeszcze SPORO pracy mam nad nim. Oto i on:
http://pl.youtube.com/watch?v=-DRRPeGw10Q

//EDIT: A widząc te wielkie stwory, to zrozumiałem, dlaczego ta gra nazywa się SPORE :twisted:. A tak offtopem, to powinien być emotek :smok:
Od Thaxll: Niespodzianka. ;)

//EDIT2: Weszłem do fazy plemienia, wybudowałem obiekt "drewniane rogi", ale gdy chcę się popisać przed innym plemieniem, to wyskakuje mi: Ta umiejętność nie jest gotowa. Co jest? Wie ktoś?

//EDIT3: Problem rozwiązany, chociaż sam nie wiem jak ;)

Tytuł: Re: Spore
PostNapisane: 09 lut 2016, 10:08 
Niespotykanie spokojny człowiek
smok

O dziwo okazało się że mój laptop nie ma większych problemów z uciągnięciem Spora, więc mogłem sobie do gry wrócić i...
Lepiej sami obaczcie... :roll:

This world is mine it’s where my thoughts collide...

Tytuł: Re: Spore
PostNapisane: 17 cze 2016, 10:04 
młody smok
młody smok

To oczywiste, że ta symulacja życia musiała się udać skoro odpowiada za nią środowisko związane z The Sims :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]