Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 19 lis 2019, 01:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Co jest Twoim zdaniem lepsze? Oblivion czy Morrowind?
Oblivion 8%  8%  [ 1 ]
Morrowind 8%  8%  [ 1 ]
Obie gry są dobre i warto w nie zagrać 50%  50%  [ 6 ]
Nie podoba mi się żadna z nich 33%  33%  [ 4 ]
Liczba głosów : 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 lut 2012, 14:02 
Niespotykanie spokojny człowiek
smok

Mnie Oblivion wogóle się nie... Nie... Po prostu "nie". Dlaczego?
(Ta, wiem, że dwa lata po czasie, ale dopiero tę grę dorwałem. :roll: )
(...i żałuję...)

Po pierwsze Bugi. Grę wywala do pulpitu może nie zbyt często, ale w najmniej oczekiwanych momentach (co jest szczególnie uciążliwe gdy zdarzy się przy wczytywaniu lokacji i plik autozapisu okaże się "corrupted". Zaczynanie gry od początku poraz pięćdziesiąty może trochę zeźlić...) Też ograniczenie ekwipunku. Niby masz licznik, że tylko do, dajmy na to 350 kilo przedmiotów możesz na sobie mieć, ale okazuje sie że spokojnie możesz pocinać z 2000 kilo, aż z nienacka wywali cię do pulpitu, bo ogranicznik "zaskoczył". To że kilkarazy udało mi się rzucić czar, który wymagał większej ilości Magiki (dlaczego nie many?) iż w danej chwili posiadałem (ponownie pulpit) też ma swój "urok". Jednak najlepsze jest to, że po 45 minutach gry ta nie chce się normalnie wyłączyć. Trzeba wyłączać kompa; zimnym restartem albo wtyczką z gniazdka, a wszyscy wiedzą czym to się może skończyć...

Po drugie fakt, że poziom przeciwników jest wprost proporcjonalny do poziomu trudności PC. Przykład: Zanim poszedłem do Kwacz (niektóre nazwy to też swoją drogą... Lady Smock...) postanowiłem załatwić sprawę z Sheogorath-em. Nie przedłużając- wróciłem na 33 poziomie z perfekcyjną zbroją szaleństwa i takimż samym mieczem. Wpadam do Kwacz; Jasne, za mną odbijemy miasto! Wparowujemy na dziedziniec, a tu armia dremor. W ciągu 15 sekund szlachtują wszystkich NPC którzy byli ze mną (może z wyjątkiem dowódcy, który co chwilę pada nieprzytomny), a ja zostaję sam. Przeciw wszystkim. I o ile nie jest się Chuckiem Norrisem (ew nie ma się pod ręką tgm-a) to zawsze kończy sie tak samo.

Po trzecie (jak by to określić..?) wszechwiedza NPC-ów. Całe miasto będzie wiedziało, że głęboko w ruinach gdzieś na drugim końcu świata zaciukałem jakiegoś NPC, często zupełnie przypadkiem bo mi pod "palec góry" wlazł. Wszyscy też wiedzą, który przedmiot jest kradziony, a który nie. Wystarczy wejść do sklepu tuż przed zamknięciem, zrobić normalnie zakupy, wyjść i już mamy "Stop right there, criminal scum!"

Po czwarte fakt, że na koniu nie można dobyć broni, a schodzenie co chwilę z konia jest irytujące; że koń biegnie tak szybko, jak biegnąłby bohater na piechotę z atletyką na poziomie ucznia... No i nie ma bastardów (AKA Mieczy półtora-ręcznych). Przeciwnik dzierżący ciężki dwuręczny młot zawsza szybciej będzie zadawał nim ciosy niż ty krótkim mieczem, i nie ma sensu blokować takich ciosów, bo i tak to nic nie da...

Heh można by tak jeszcze długo, ale każdy kto grał wie jak to jest.
Czy lepszy był Morrowind? Nie mam zdania (fakt, że grałem weń tylko przez chwilkę u koleżki ma wiele do rzeczy), ale powiem tak:
Jeśli Skyrim na tą samą modłę jest popełnion, to jw tym momencie podziękował.

This world is mine it’s where my thoughts collide...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]