Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 25 sty 2022, 09:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 lip 2008, 20:27 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt:
Panie i panowie, LDev bierze udział w swoim pierwszym w życiu konkursie dla programistów gier komputerowych (i to międzynarodowym!):
http://worldcompo.gamedev.pl/

... i nie ukrywam, bardzo liczę na waszą pomoc. W planach mam skończenie wersji beta mojej pracy do 10 - 12 lipca (ostateczny deadline konkursu to 14 lipca). Zakładając, że wydarzy się cud i dotrzymam terminu, będą mi potrzebni testerzy: Moja znajomość angielskiego jest... hmm, średnia, a gra musi powstać w tym języku. Oprócz tego głupio by było przepuścić jakiś kfiatek w rodzaju "Program wykonał niedozwoloną operację i zostanie zamknięty". Prośba więc do was - czy moglibyście (gdy już to udostępnię) ściągnąć grę i zestaw narzędzi i przetestować wszystko dokładnie? Zależy mi zwłaszcza na osobach które dobrze znają potoczny, "żywy" język angielski, aby wyłapały wszystkie "flaws" które się im rzucą w oczy (udostępnione narzędzia umożliwiają zedytowanie 95% tekstów w grze, pozostałe 5% jest wkodowanych, ale też można łatwo poprawić).

W miarę jak 10 lipca będzie się przybliżał będę publikował więcej informacji o grze - z racji tego że nie chcę, by ktoś mi ukradł pomysł (w tej chwili miałby szansę zrobić mi dobrą konkurencję. W połowie terminu już nie zdąży :) ). Mogę powiedzieć tylko że jest dość oryginalna, stawia na fabułę, rozgrywa się w tym samym uniwersum co mój cykl opowiadań o Bruxie, a główny bohater będzie miał całkiem ciekawy zestaw umiejętności (aczkolwiek będziemy mieli na jego kreację dość duży wpływ) :) Uprzedzając pytanie - nie, głównym bohaterem nie będzie Bruxa :)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

PostNapisane: 02 lip 2008, 21:09 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

Tytuł:
PostNapisane: 02 lip 2008, 21:27 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt:
Też nie. Smoczy akcent planuję niczym "wisienkę na torcie", ale nie będzie tego dużo :)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

PostNapisane: 03 lip 2008, 19:07 
smok
smok

Tytuł:
PostNapisane: 07 lip 2008, 18:26 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt:
Wstępne informacje o grze:

Postawiłem sobie zupełnie nietypowe założenia z których wychodzi w bólach bardzo niestandardowe "dzieło". Gra powstaje wolniej niż bym chciał (bo mam remont w pokoju, który mnie strasznie absorbuje), ale jest wciąż szansa, że uda mi się zdążyć z deadlinem.

Oki, czas podzielić się paroma faktami:

Gatunek: pierwsza niespodzianka. Gatunek to miks Paragrafówki i SUDa z akcentem na to drugie. Co po niektórzy pewnie nigdy nie słyszeli o takich gatunkach, dlatego postaram się wszystko ładnie wytłumaczyć:
Paragrafówka to gra w której otrzymujesz pewien tekst i możesz wybrać jedną z opcji. Tak naprawdę nie wymaga nawet komputera, czasami są takie gry wydawane jako książki. Gra w Nonsensopedii też jest pokrętną paragrafówką. Ja z paragrafówki pożyczyłem sobie ideę sterowania, choć dodałem do tego jeszcze zmienne statystyki postaci.
SUD - Singe User Dungeon to gra, w której postać przemierza krainę, walczy z potworami, zdobywa poziomy, zbiera przedmioty - czyli coś jak cRPG. Różnica między cRPGiem a SUDem polega na tym, że w SUDzie wszystkie rzeczy są tekstowe, a wszelkie komendy wpisuje się z klawiatury (np. "obejrzyj klejnot" w Arkadii). Ja pożyczyłem sobie z tego pierwszą część, zostawiłem jednak listę wyborów z Paragrafówki.
Gra korzysta z autorskiego systemu skryptowego, który umożliwia dość szybkie i łatwe implementowanie elementów fabuły. Skrypty umożliwiają na wprowadzenie około 70% elementów gry, reszta jest na stałe wkodowana w program.

Język w którym to piszę to C#. Docelową platformą jest dowolny Windows z NET Frameworkiem 3.5 (niestety nie udało mi się poprzestać na Frameworku 2.0, który jest dołączony do systemu standardowo, gdyż potrzebowałem paru instrukcji do mojego systemu skryptowego. Tak więc trzeba ten Framework ściągnąć osobno - za darmo - ze strony Microsoftu)

Fabuła? W dwóch słowach: pewnego niezbyt przyjemnego dnia z Puszczy wyłoniła się armia demonów i zrównała z ziemią pobliskie miasto, wybijając i uprowadzając mieszkańców. Potem ta armia wróciła do lasu i po prostu się rozpłynęła. Rada królewska wysyła najbardziej utalentowanych magów, by przeczesali Puszczę i ustalili jakie motywy stoją za atakiem. I co do licha robi tajemniczy zamek w centrum Puszczy, którego nigdy tam nie było...

Screenshot:

(głupi jpg zjadł kolor niebieski)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]