Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 25 sty 2022, 10:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 kwi 2008, 16:59 
smok
smok

Noszę się z zamiarem stworzenia w miarę realistycznie wyglądającego modelu wiwerny. Nie będę tu rozstrzygał, czy wiwerna to jeszcze smok, czy już nie. Model jest ciągle w powijakach. Prawdopodobnie wiele się jeszcze zmieni w stosunku do prezentowanego prototypu.
Lepszego wyobrażenia o finalnym wyglądzie można nabrać oglądając coś co miało być tylko .

Będę wdzięczny za ewentualne uwagi.

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 17:31 
smoczy weteran
smoczy weteran

Jakoś nie przypomina tego ze szkicu, ale to pewnie przez inny rozkład skrzydeł. Od razu mówię, że na sprawach technicznych się nie nam, ale mam takie odczucia, że:
- połączenie górnej części nogi z dolną (jakoś nie mogę znaleźć nazwy na tą część) jest za wąskie, za cienkie
- klatka piersiowa, zarówno z przodu jak i po bokach, trochę za bardzo odstaje od reszty korpusu, wyszedł efekt bałwanka

Poza tym, może przydałoby się więcej poligonów, wyszłoby bardziej dokładnie i realistycznie.

Ogólne wrażenie pozostawia dobre... Tylko te nogi, hmm...

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 17:43 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt:
Wygląda jak modelowane na nurbsach, więc polygonów nie zabraknie ;)

Moja uwaga to sposób połączenia skrzydeł z tułowiem. Sterczą jak pałąki, gdyby ktoś złapał za takie skrzydło mógłby go bez trudu wyrwać ze stawu. Brakuje mi jakiejś kości...

Ale poza tym, całkiem ładny model :)
Na www.max3d.pl na pewno dadzą lepszą krytykę ;)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 18:12 
smok
smok

Ta część to... stopa, jak u konia, lub raczej kurczaka.
Nie przewiduję większych korekt w tamtym rejonie, te girki są stylizowane właśnie na ptasie. Zresztą pobieżne przyjrzenie się kilku gatunkom dinozaurów kredowych przywodzi podobne ewolucyjne rozwiązanie.
Klatka pozostanie rozbudowana, lecz nieco zmodyfikowana. Nadal będzie jednak wyeksponowana. Ten stwór nie posiada rozwiniętego mostka, takiego jak u większości ptaków (to dzięki niemu w ogóle potrafią latać!), stąd te znaczne mięśnie.

Zwiększona ilość polygonów na tym etapie? Z tym zawsze się zdąży, zresztą ta operacja nastąpi zupełnie gdzie indziej. Obecnie trwa jeszcze rzeźbienie surowej formy. Więcej punktów manewrowych tylko spowolniłoby pracę.

Nie, to nie nurbsy (chyba bym się pochlastał), gładzone vertexy.

PostNapisane: 13 lut 2009, 23:33 
smok
smok

Wbrew pozorom prace nad modelem ciągle trwają, choć do finału droga jeszcze daleka. Sam nawet nie wiem co miałbym uznać za finał. Teraz wiwek wygląda tak:

Tak, zmieniła się głowa. Poprzednia popsuła się, trzeba było uformować nową. Rogatą.

Postanowiłam też sprawdzić kilka metod pokrycia gołych poligonów kolorową powłoką. Zdaje się, że pozostaje tylko metoda konwencjonalna, czyli siatka pokryta texturami. Samo malowanie gadziej skórki to poezja, problem stanowi właściwe jej rozpostarcie (bardzo czasochłonne).
W tym co widać, a są to pierwsze moje próby teksturowania w historii dziejów, wykorzystałem fotografie z wężowej i serwisu .

Zdaję sobie sprawę, że przede mną jeszcze huk roboty. Dopiero przyglądając się zdjęciom zdałem sobie sprawę, że przydałyby się jeszcze powieki.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Edit z dnia 10 marca '09

Pyszczek wivka można obejrzeć na DA:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]