Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 22 sty 2020, 02:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2007, 13:51 
młody smok
młody smok

Oj, Anya, będziesz się zakradała w nocy i siedziała na korytarzu tylko po to, by zobaczyć jakieś duchy? Kto by tak postąpił ...? (hyy.. Ja!) :P

A macie coś takiego (niekonieczne związane z duchami) iż macie sen, np. (jak ja), że jesteście w wielkiej oświetlonej sali pełnej ludzi. Nagle ktoś podnosi niebieska kartkę z napisem 19 i pyta się was, jaka grupa ma ten numer.
Tydzień później znalazłam się w wielkiej oświetlonej hali, i koleżanka trzymająca niebieską kartkę z numerem 19 pyta mnie jaka grupa na ten numer.
I nagle uświadamiam sobie, iż to już się zdarzyło.

To oczywiście tylko jeden przykład, ponieważ zdarzyło mi się to wiele razy... a wam zdarzyło się coś podobnego?

Przetrwają tylko Smoki...

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2007, 14:39 
smok
smok

Mi to brzmi jak deja vu ;) A to mi się zdarza, choć nigdy nie skojarzyłem sobie tego jeszcze ze swoimi snami (mam do nich słabą pamięć :P)

Ja także chętnie przeczytam tą historię z tymi duchami, chętnie się dowiem dokładniej co i jak tam było :)

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2007, 16:46 
młody smok
młody smok

Wedle życzenia. 8)
Nie wiem czy prawdą jest, iż dziewczyna (około siedemnastoletnia, nie pamiętam jej dokładnego wieku) bawiła się w wywoływanie duchów. Gdy już się jej znudziło, a nic wokół niej nie wskazywało na to, iż się jej udało, poszła do domu. Rano dziewczyna zadzwoniła po policje. Stróże prawa znaleźli jej rodziców zabitych w ich sypialni, rozszarpanych. Różne części ciała leżały w różnych częściach domu, a ich krwią na ścianach zostały wypisane różne napisy. Wszystko świadczyło na to, iż to dziewczyna zabiła w nocy swoich rodziców i rozszarpała ich ciała. Psycholodzy potwierdzili, że dziewczyna nie zrobiła tego na trzeźwo. Prawdopodobnie została "opętana przez ducha".

Jest wiele innych, będę je pisała z czasem, bo na razie wolnych chwil mi brakuje.

Nara!

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2007, 21:13 
młody smok
młody smok

Wierze w duchy, słyszałam również że mogą one przynosić nam pieniądze co uważam za totalną głupotę.

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, 09:03 
pisklak
pisklak

też miałam "proroczy" sen :) dotyczył matury ustnej z polaka.przyśniła mi się sala w której potem odpowiadałam i już miałam wybierać karteczke z zestawem naszła mnie taka "myśl" żebym wzieła tą z brzegu bo będą łatwiejsze pytania. Na drugi dzień wchodze do tej samej sali co we śnie, karteczki z zestawami pytań są tak samo ułożone. Jednym zdaniem wszystko się sprawdziło.

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, 13:15 
smok
smok

Tylko teraz pytanie, jak rozpoznać te 'prorocze sny' od ultrarealnych snów? Ile razy mi się już śniło że albo się winda urywa, albo bus którym jadę spada z mostu itp itd, a jak widać na załączonym obrazku, jeszcze żyję...

Jakieś pomysły?

Jak na razie tylko jeden tego typu sen się spełnił, że tak się pożrę z nauczycielem że rodzice będą wzywani do szkoły... i byli nawet.

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, 14:33 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt: stray-soul
Winda się urwie? Czemu tak nisko mierzysz... mnie się koniec świata śnił w ultrarealistycznym mode :D Meteor spadający z nieba, fala uderzeniowa, itp. :D

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, 16:34 
pisklak
pisklak

macie ciekawe sny :lol: napewno podczas snu się nie nudzicie :P

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, 18:00 
młody smok
młody smok

Soho napisał(a):
Ile razy mi się już śniło że albo się winda urywa, albo bus którym jadę spada z mostu itp itd, a jak widać na załączonym obrazku, jeszcze żyję.

No wiesz, Soho. To, czy jeszcze żyjesz nie jest dokładnie pewne. Bo kto tam wie, z kim mamy naprawdę do czynienia w necie? :P

A żeby offtopu nie było, to dodam coś od siebie:
JA nie wiem, jaki sen sie sprawdzi, a jaki nie. Mogę we śnie iść nieznaną mi ulicą, ale w realu może się to nigdy nie wydarzyć. A zresztą, nie chcę znać swojej przyszłości. Bo po co? Takie życie byłoby nudne, gdy się wie, co cię spotka.

No, to moje skromne zdanie.
Nara!

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, 18:40 
smok
smok

Little_Devil napisał(a):
Winda się urwie? Czemu tak nisko mierzysz... mnie się koniec świata śnił w ultrarealistycznym mode :D Meteor spadający z nieba, fala uderzeniowa, itp. :D

Eta, raz mi się śniło że jakimś cudem pojawiły się wkur... wkurzone smoki, i zaczęły rozwalać wszo. Ja w szkole, wszyscy panika, ja się gapię i widzę że w kursie kolizyjnym leci naczepa od tira (która stoi od dobrych 4-ech miechów przy autobarze niedaleko mnie) i się zatrzymuje praktycznie przede mną... I wtedy piękny sen został przerwany, myślałem że rozwalę budzik na ścianie :evil:

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, 18:51 
smok
smok

Co do tych "proroczych snów" to mi tam pare razy się zdarzyło... ale to nie było nic istotnego... chociaż... jeden raz, przynajmniej tak mi się zdawalo, zrobiłem co innego w rzeczywistości niż we śnie i nie było kłopotów :P . Tylko ten 1 raz tak się miło sprawdziło :P

Co do snów typowo takich mrzycielskich to 2 razy mi się śniły smok, w tym miałem bliski kontakt z nimi ^^, a innym razem jako Jedi zwiewałem przed szturmowcami... było fanie dopuki te przeklęte urządzenie zwane budzikiem mnie nie wykończyło :P :/

Bodziki to złoooooooooooo :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2007, 22:44 
bułkozjadacz
smok

Nie wiem czy prorocze, nie wiem czy realne, ale na pewno macie bardzo ciekawe sny :) Nie to co ja... kiedyś śniło mi się, że chcę zjeść śniadanie, otwieram szafkę, a tam stoją nie jedna (jak w realu) ale dwie takie same miski. Sen skończył się pytaniem w myślach "I którą mam wybrać?". Bardziej bezsensowny sen chyba nie istnieje...

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, 02:18 
młody smok
młody smok

Annoth napisał(a):
Nie wiem czy prorocze, nie wiem czy realne, ale na pewno macie bardzo ciekawe sny :) Nie to co ja... kiedyś śniło mi się, że chcę zjeść śniadanie, otwieram szafkę, a tam stoją nie jedna (jak w realu) ale dwie takie same miski. Sen skończył się pytaniem w myślach "I którą mam wybrać?". Bardziej bezsensowny sen chyba nie istnieje...

Matrix - wybieram miskę z budyniem XD
Co byś zrobiła, gdybyś nie mogła się obudzić? Tylko wybudziła się w następny sen? ;3

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, 11:27 
młody smok
młody smok

A to nie jest śmieszne:P Maiłem coś takiego jak miałem... hm... chyba z osiem lat. Spałem, ale wiedziałem, że śpię i chciałem się obudzić. Otwieram oczy, i otwieram je w innym śnie, a naprawdę chciałem wstać... To było dziwne :? A i w pewnym momencie nawet się tego przestraszyłem :P

Co do snów proroczych, to niejednokrotnie miałem coś takiego, że w rzeczywistości zdawałem sobie sprawę, że już raz przeżywałem / widziałem jakieś wydarzenie:P

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, 12:16 
Dracowate Bydle
Dracowate Bydle

Raventhan napisał(a):
Co do snów proroczych, to niejednokrotnie miałem coś takiego, że w rzeczywistości zdawałem sobie sprawę, że już raz przeżywałem / widziałem jakieś wydarzenie:P

To deja vu. Co do proroczych snów, to miewam takie. Niektóre są dość poważne, jeden śnił mi się ponad 3 razy w krótkim czasie i spełnił się co do joty niestety, choć to tyczyło się tylko mnie. A co do ciekawszych, to kiedyś śniło mi się, że jechałem w Wawie samochodem z ojcem. Obejrzałem się za siebie i widziałem we śnie, jak dwa tramwaje zderzają się czołowo. Rano mówili w wiadomociach, w radiu, ze w Warszawie zderzyły sieę czołowo dwa tramwaje, ale obyło się bez większych dramatów.

Niuśka Grudzień2002- 8 Stycznia 2009 godzina 10:15...
Żegnaj ukochany Legwanku...
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, 12:44 
młody smok
młody smok

Wiem, że to deja vu, ale właśnie chodzi o to, że ja to wcześniej widziałem we śnie :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2008, 20:55 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

Raventhan, analizując własne (i nie tylko) sny, doszedłem do yakrze oiginalnego* wniosku iż deja vu to tak naprawdę... sny. Sny, których nie pamiętamy, a które się sprawdzają. Pamiętam, że miałem kiedyś deja vu, zajrzałem potem do swojego dziennika snów i proszę! Kropka w kropkę to samo. Ale ja o tym za dnia nie pamiętałem :)

* - pisownia celowa

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2008, 21:36 
smoczy weteran
smoczy weteran

Ja słyszałem, że deja vu to pewnego rodzaju lag w mózgu. Ma miejsce jakieś zdarzenie, ale mózg orientuje się o tym dopiero po jakimś czasie i ma wrażenie, że gdzieś już to widział... Dokładnie to samo widział ułamek sekundy temu, ale nie zapamiętał to świadomie. Taki mały wybryk umysłu, czasami irytujący.

A jeżeli puścimy w niepamięć to co wyżej napisałem, to w moim przypadku deja vu nie odnoszą się do snu. Po prostu mam wrażenie, że to już się kiedyś stało, ale z pewnością stało się to na jawie.

Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2008, 17:38 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

I o to chodzi zompi. Sny, których nie pamiętamy odbieramy jako wydarzenia z przeszłości. Czy zdarzyło ci się jak byłeś młodszy, że śniło ci się np. jak poszedłeś do sklepu z rodzicami i kupili ci misia? Rano szukałeś go wszędzie, ale go nie było. I z wielkim trudem doszedłeś do wniosku, że to ci się śniło.
Nie, mózg jest bardzo wprawiony w przekonywaniu nas, że to co się nam śni, dzieje się naprawdę.

A co do "lagu mózgu", to jak wytłumaczysz potrójne deja vu? :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]