Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 12 sie 2020, 19:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Czy wierzysz w istnienie UFO?
Ankieta wygasła 11 paź 2006, 14:09
Tak 62%  62%  [ 8 ]
Nie 38%  38%  [ 5 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2006, 12:47 
smok
smok

Bo chyba żadna inny związek nie zamarza :P Tzn niewiem jak to jest, alkochol chyba też zamarzając powiększa objętość ale to też chyba woda jest... A tlenu i takich innych nie da sie (chyba) zamrozić, tylko skroplić... Metale nie zamarzają też, no chyba że liczyć to przy przetapianiu, ale niewiem jak to jest :)

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 07:41 
smok
smok

Refistoteles napisał(a):

Ale, po co mieli by się tez narażać na atakowanie ziemi ?

6. Kolonia Ziemia ?
Czemu nie, ale jak już by byli do nas na tyle podobni, to pewno byśmy się jakoś dogadali :)

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ??

Ale w sensie psychicznym czy fizycznym?
Jeśli byliby tacy że uważają że czerwone ma smak czerstwy, to już świadczy
o innym myśleniu czyli rozumowaniu. Mogloby by sie okazać że wolą szybko wszystkich rozwalić bo np. w piątek mam odwiedzić kogoś a jeśli bede z nimi gadał to to za długo zajmie. :twisted:

Z drugiej strony wina ewentualnej wojny mogłaby leżeć po stronie ludzkiej, ze zwyczajnego ludzkości strachu ludzkości przed przybyszami.
Podobna sytuacja była w filmie "Kontakt"

A ponadto myśle że gdyby postanowili coś sie o nas dowiedzieć to zobaczyli pasmo radiowe telwizji.Zastanawiam sie co by sobie pomyśleli oglądając "Dzień Niepodległości"
:wink:

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 08:26 
smok
smok

Wystarczyłoby wsczepić któremu jakiego wirusa, puścić
i mamy czystą planete 8)
łatwo i bezboleśnie.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 09:33 
smok
smok

Rinso napisał(a):
Ale w sensie psychicznym czy fizycznym?

No, jeśli ziemia miałaby dla nich jakąkolwiek wartość pod względem warunków do życia, to chyba chemicznym ;)

Co do psychiki obcych, to wszystko jest możliwe, a nieskończoność wszechrzeczywistości daje nieograniczoną ilość możliwości :)
O psychologii obcych trudno, więc gadać, bo najpierw trzeba by założyć, jaki mają poziom rozwinięcia gatunkowego, religię, sztukę, obyczaje, historię i inne dupsy, o psychice wiec trudno gadać nawet w wielkich ogólnikach :)

Rinso napisał(a):
A ponadto myśle że gdyby postanowili coś sie o nas dowiedzieć to zobaczyli pasmo radiowe telwizji.Zastanawiam sie co by sobie pomyśleli oglądając "Dzień Niepodległości"
:wink:

Pierwsza audycja (przekaz) telewizyjny, który poszedł w eter pochodził z igrzysk olimpijskich w Niemczech z czasów z przed wojny jak dobrze pamiętam, chyba nie trzeba przypominać, kogo wtedy pokazywano najczęściej w TV :twisted:
Więc jeśli kosmici chcieliby nam pokazać, że chcą być naszymi panami i rządzić światem, to pewno by sobie po doklejali wąsiki i uczesali na lewo ;P , oczywiście ziemianie od razu po takiej manifestacji pokazaliby im, ze dobrze rozumiemy, o co im chodzi i że sie na to nie zgadzają :D

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 10:19 
smok
smok

Akryll- mała możliwość przy nieskończonej ilości miejsc októrych nie wiemy.

Refistotelesie.
Zakładałem współistnienie, czyli reakcje ludzi na ich wygląd albo wielkość.
Bo na przykład taka galaretka żyjąca, zastanawiają mnie reakcje ludzi.
Albo wylądowali by tacy wielkości mrówek - nawet byśmy ich nie zauważyli.
Z kolei mogłoby być istoty o pięknych porożach, rogach, kłach, łusce, skórze, ogonach, skrzydłach, czy czymś innym.Wyobraż sobie najpiękniejsza istote jaką możesz, ale nie człowieka. Nie wiem czy by nie było przypadków zabójstw takich istot.
Poza tym mogą być innej konstrukcji bazowej - nie węgiel ale np. żelazo

A "Dzień Niepodległości" zakładałem gdyby si znaleźli w ukł. słon.[/url]

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 22:37 
smok
smok

Rinso napisał(a):
Z kolei mogłoby być istoty o pięknych porożach, rogach, kłach, łusce, skórze, ogonach, skrzydłach, czy czymś innym.Wyobraż sobie najpiękniejsza istote jaką możesz, ale nie człowieka. Nie wiem czy by nie było przypadków zabójstw takich istot.

Nie uważam, by było w tym coś szczególnie pięknego :)
Co, jak co, ale nawet jak bym zobaczył Marsjanina z torbą pełną dolarów to bym go dla tego "szeleszczącego piękna" nie zabił, no przecież istoty inteligentne to nie zwierzęta, zwierze nie poleci z Kenii do USA żeby się zemścić, a co do stworzenia z innego świata, które potrafiło przelecieć te kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt albo nawet kilkaset milionów lat świetlnych można sie spodziewać, że jego koledzy tak tego nie zostawią ;)
Trzeba by było być idiotą, albo nieświadomym swojej głupoty by tak ryzykować :)

Akryl napisał(a):
A jak jesteśmy sami we wszechświecie? xD

To znaczy, że nikt nas w nocy nie porwie promieniem trakcyjnym na swoje UFO :)

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 22:46 
smok
smok

Z tymi rogami itd. to chodziło mi o to że mogliby niektórzy uznać to za głupie zwierzęta które nic nam nie zrobią (ahaaa...). A rogi powiesić se nad kominkiem albo sprzedać. Allegro w 2194: kup se łeb zafajdanego obcego BCM. Chodzii mi o nietolerancje ludzi, wyglądaja jak nie my to po co tu przyleżli, som głupiii, itp.

Tu nie chodzii o inteligencje Przybyszów tu chodzii o Naszą inteligencję.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 22:54 
smok
smok

Cytuj:
Chodzii mi o nietolerancje ludzi, wyglądaja jak nie my to po co tu przyleżli, som głupiii, itp.

Osoba o takiej skrajnej nietolerancji to nie człowiek tylko zwykły neandertalczyk. Hmm... w sumie to porównanie jest obrażliwe dla neandertalczyka. :)

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2006, 00:50 
smok
smok

Myrkin napisał(a):
Cytuj:
Chodzii mi o nietolerancje ludzi, wyglądaja jak nie my to po co tu przyleżli, som głupiii, itp.

Osoba o takiej skrajnej nietolerancji to nie człowiek tylko zwykły neandertalczyk. Hmm... w sumie to porównanie jest obrażliwe dla neandertalczyka. :)

Tak, ale przecież nie na codzień spotykasz obcych :P (a jeśli tak to gdzie? Zabierz mnie!!! :> )

To byłaby ekstremalna sytuacja, a takie wywołują najbardziej skrajne uczucia. Mogło by dojść do, w wersji light, gatunkanizmu (Coś jak rasizm), w wersji hard, do wojny na tle gatunkowym.
Owszem mogło by dojść do pokoju, wszyscy sie cieszą, gołąbki pokoju latają itp.
Ale może Egoistyczna Chęć Istnienia (taka ogólnoświatowa) zwyciężyła?

A poza tym...
Ja być szlachetny nedrenta!!! {Walenie kogoś kością po głowie jako podkład muzyczny} 8) :P

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2006, 14:11 
zbananowany
zbananowany

Lokalizacja: Z takiego miejsca, że jakbym Ci powiedział, to bym musiał Cię zabić...
A ja myślę, że kosmici jeszcze nie przylecieli na Ziemię, bo wszystkie ich statki Amerykanie zabierają do wiadomej strefy... I później się ludzie dziwią, że ich kosmici porywają... No, albo istniej coś w rodzaju facetów w czerni... W każdym razie ja bym tam chciał spotkać jakiegoś ufoludka...

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2006, 15:06 
smok
smok

[ Dodano: Nie Paź 15, 2006 3:06 pm ]
Według mnie te wszystkie historie są naciągane. Są zbyt mało niewiarygodne : evil : Znacznie ciekawsza jest historia z Meteorem Tunguskim. Dziwne. Myśle że mogła to być jakaś sonda czy cuś... Aha i znaleziono ślady promieniowania...

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2006, 16:16 
Dracowate Bydle
Dracowate Bydle

Wątpie by była to sonda, ani nawet bomba atomowa czy coś. Lasu żadna bomba tak nie zniszczy, a promieniowanie jest normalne. Wiadomo, żę jak coś lata po kosmosie, to swoją dawkę promieniowania dostanie, a meteoryt może tą dawke "przenieść" na ziemię.

Niuśka Grudzień2002- 8 Stycznia 2009 godzina 10:15...
Żegnaj ukochany Legwanku...
Obrazek

Ostatnio edytowano 28 maja 2007, 14:26 przez Bowendurth, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2006, 20:19 
smok
smok

Wiecie... Ten lasek skosiła fala uderzeniowa. Kamyczek tak mocno przygrzmocił, że geologowie odnotowali pęknięcie płyty tektonicznej [i to całkiem sporawe]. Tamten meteoryt był odłamkiem komety kamiennej.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2006, 21:37 
smok
smok

Może i macie racje... Ale i tak nie mamy 100% pewności co to było. Niestety. Ale myśl że choćby była to jakaś sonda pokroju naszych bezzałogowych jest cudowna. Że gdzieś tam też sie stara kogoś znaleźć. Że chcą wiedzieć czy są sami. Ach, za bardzo sie rozmarzyłem...

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2006, 21:46 
smok
smok

Hmmm... Sonda pokoju powiadasz? Możliwe jest, że jeśli niejesteśmy sami we wszechświecie, to jakaś sąda wlaśnie do nas leci. Lecz jeżeli ONI mają inne pojęcie rozmiarów? I Jeśli taka sonda wejdzie na kurs kolizyjny z Ziemią, a będzie miała średnice nie 100 metrów lecz 100 kilometrów? Zostaniemy wtedy "dogłębnie" wysondowni:D

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2006, 15:50 
smok
smok

To można by przypuszczać że ich macierzystą planetą byłby olbrzym wielkości Jowisza albo i większy :wink: Ale biorąc pod uwage jaka by tam panowała grawitacja, przypuszczalny wygląd obcego wyglądałby mniej więcej tak:
1. masywne cielsko, masywne kości i mięśnie spalające dość spową ilość energii.

2. według naukowców bardziej możliwe byłoby spotkanie czegoś w rodzaju rozgwiazdy, poruszającej się baaaaaaaardzo powoli aby spalić jak najmniej energii...

Ciekawe...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]