Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 02 kwi 2020, 10:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 gru 2006, 13:20 
młody smok
młody smok

No niby nie wierzę w duchy, ale jak coś o nich usłyszę to mi się ściska żołądek. No wiecie te rózne wywoływania duchów itp. No, ale mnie interesuje co wy sądzicie na ten temat.

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 13:22 
zbananowany
zbananowany

Jest tylko jeden duch: Duch Święty.
Reszta to bajki dla małych dzieci. W żadne duchy nie wierzę.
Bo jak można wierzyć w to co nie istnieje.

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 13:33 
smok
smok

Mieszkam w domu, który ma ponad sto lat... Nie mogę sobie pozwolić na niewiarę w duchy, bo mieszkam na strychu i wolę ich nie obrażać...

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 13:38 
zbananowany
zbananowany

Co ty z XiX-wiecznej Polski ześ urwał!?
Przecież już dawno udowodniono że duchy jako straszydła nie istnieją. To tylko starożytne wymysły ludzi bojących się szamanów i chcących wierzyć w życie wieczne. Nie ma dowpdów na istnienie duchów, np: naszych przodków.

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 13:43 
smok
smok

Pomieszkaj jakiś czas w tak starym domu, to pogadamy, dzieciaku.

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 14:28 
zbananowany
zbananowany

Już byłem 5 razy w takich domach i nic. To tylko wyobraźnia może płatać ci figle.

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 15:25 
smok
smok

Napisałam mieszkać, a nie być chwilkę. Mieszkać ponad 20 lat... :evil:

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 15:26 
młody smok
młody smok

Eee Dracas, plączesz się w zeznaniach kolego... :wink: Najpierw piszesz o Duchu Świętym wskazując, że jesteś katolikiem a potem piszesz o bujdach wymyślanych przez tych którzy cytuję "chcą wierzyć w życie wieczne". Życie wieczne to jeden z dogmatów chrześcijaństwa, więc proszę, zdecyduj się. :wink:

A skoro jak uważasz duchy nie istnieją to po kiego grzyba w kościele nadal funkcjonują egzorcyści? Nie mówię oczywiście, że na każdym kroku możemy spotkać Kacperka the friendly ghost, ale są na świecie rzeczy które nie śniły się filozofom... :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 15:28 
smok
smok

Jako filozof potwierdzam. :wink:

Egzocyści są też przez demony... Ale to i duchy to dwa powody nadrzędne. A ktoś, kto nie był świadkiem egzorcyzmu, niech nie mówi, że są bez sensu, bo znajdę i ubiję... :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 15:45 
bułkozjadacz
smok

Ja wierze w duchy, bo widziałam jednego. Mozliwe, że to moja wyobraźnia, ale jak to możliwe, że wyobraziłam sobie ducha ok. 16 letniej dziewczyny, której nigdy nie widziałam z blizną przecinającą lewe oko lewitującą o 3 w nocy nad moim łóżkiem ?!

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 15:59 
Dracowate Bydle
Dracowate Bydle

Annoth napisał(a):
Ja wierze w duchy, bo widziałam jednego. Mozliwe, że to moja wyobraźnia, ale jak to możliwe, że wyobraziłam sobie ducha ok. 16 letniej dziewczyny, której nigdy nie widziałam z blizną przecinającą lewe oko lewitującą o 3 w nocy nad moim łóżkiem ?!

A mogłas sie wtedy poruszyć czy coś? Bo takie zjawiska są częste w kulturze japońskiej na ten przykłąd i zależą od kultury, wierzeń itp. To się dzieje w jednaj z faz snu (ren albo rem- jakoś tak) i wtedy mózg blokuje sygnały nerwowe, to uniemozliwia ciału poruszenie się, z prostego powodu- jeśli coś nam się śni, np. że upadamy, biegamy czy wlaczymy mięśnie nie mogą reagowaćna bodźce i nie stanie nam się krzywda.
Nie wiem jakie jest moje stanowisko w tej sprawie-chyba 55% za tym, że duchy są, że tak powiem. Trochę to potrwa ale przedstawię wam parę dowodów z mojej rodziny:
1. Trudno to zakwalifikować jako duch ale co tam. raz w domu leżałem sobie i słuchałem muzyki w radiu. Nagle muzyka lekko ścichła a ja usłyszałem jakby ktoś tuż obok mojego ucha 2 razy donośnie sapnął. W 1 chwili myślałęm, że to moja siostra się wydurnia, odwróciłem się i byłem sam w pokoju a siostra robiłą coś na kompie. Do tej pory nie wiem co to było, a z pewnością nie spałem wtedy.
2. Nieopodal mojej babci mieszkała moja ciocia w przedwojennym domu, albo jeszcze starszym, no nieważne. W tym domu, co tu dużo mówić pojawiają się duchy, czy inne "duchowate" dźwięki. Wielokrotnie moja ciocia Krysia widywałą duchy w tym domu, kiedyś nocowała z nią druga ciotka i też coś się pojawiło. Innym razem w domu nocowała ekipa remontowa, na piętrze. Następnego dnia nad ranem już ich nie było, w nocy po prostu tak się wystraszyli, że uciekli.

Niuśka Grudzień2002- 8 Stycznia 2009 godzina 10:15...
Żegnaj ukochany Legwanku...
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2006, 16:30 
bułkozjadacz
smok

Bowen napisał(a):
A mogłas sie wtedy poruszyć czy coś?

Moja reakcja była...troche prymitywna. Na początku pare sekund patzrałam się na tego ducha z opadniętą szczęką, a potem nagle SIUP pod kołdre z mocno zamkniętymi oczami na około 30 min do 1 godziny.

Acha, i dodam że to było w domu mojej babci, który jest sprzed 2 wojny światowej.

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2006, 19:26 
pisklak
pisklak

Ja mieszkam o rzut kamieniem od cmetarza i nic mnie jeszcze nie straszyło.

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2006, 19:56 
smok
smok

JESZCZE xD ;] a ty Dracas to może pomieszkaj w takim starym średniowiecznym domu to pogadamy xD

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2006, 21:44 
smok
smok

Jak zauważyłeś, Dracas ma BANana, więc nie ma sensu zwracanie się do niego :P

U mnie nie doświadczych żadnego ducha, tak samo nie słyszałem o niczym takim w pobliskim otoczeniu, więc...nie mam co powiedzieć w tym temacie :P

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2006, 20:45 
smok
smok

Dopuszczam możliwość istnienie duchów, chociaż osobiście raczej mi się nie zdarzyło żadnego widzieć, słyszeć, czy czuć :)
Sypiałem już w domach z przed wojny, w pokojach w których ktoś umarł (w męczarniach) ale jakoś duchy nie okazały się zainteresowane postraszeniem mnie.

Tylko czy ktoś zadał sobie pytanie, po co duchy straszą ?
jeśli są niewidzialne i bezkształtne, to co je skłania do przybrania jakiejś formy widzialnej, obitej w ulotna materię, czy może jako wizję w naszym umyśle ?

Z tego co mi wiadomo tz. straszydła pojawiają się w wypadkach kiedy mają problemy z przejściem do świata zmarłych, albo kiedy nie chcą po prostu tego zrobić.

W pierwszym przypadku przydało by się zrobić egzorcyzm, w czemu pomożenia takiej osobie dojść do kresu cielesnego istnienia i naroście udał się w dalszą wędrówkę, co po co skazywać ludzi na cierpienie ?
Możliwe jet nawet by taka osoba martwa zwana duchem nie wiedziała, że nie żyje i wtedy wystarczy ją o tym uświadomić.
Duchy ponoć nie są w stanie rozumować jak śmiertelnicy, nie mają układu hormonalnego i zmysłów, co sprawia, że nie są w stanie reagować emocjonalnie jak żywi, chyba tylko na pamięć, ale stan taki można przyrównać do snu, z którego nie można si obudzić, ani odzyskać świadomości swojego istnienia.

Inny problem pojawia się wtedy kiedy duch jest świadomy swojego stanu tylko nie chce iść do "piekła" :P, albo to jakiś inny pomiot ciemności, takie istoty mogą się po prostu bawić w prześladowanie ludzi, albo ich straszenie.
Kiedy czytałem że kiedy człowiek się boi wydziela sporo hormonów i energii, mniam... jaki "demon" by się oparł takim łakociom ?
Są na świecie miejsca w których ludzie mdleją kiedy je odwiedzają, o dziwo jak częściej zendlenia zdarzają się u ludzi którzy się nie boją, ale są w towarzystwie strachliwych, ciekawe :)
Oczywiście na takie zjawiska egzorcyzmy są wskazane :twisted:

ps. Obciąłem pazury bo mnie przyprawiały o krwotok z nosa i mam drobne problemy z pisaniem, sory za literówki

PostNapisane: 23 gru 2006, 10:06 
młody smok
młody smok

A co myślicie o obrzędach przywoływania duchów między innymi KRwawa MEry. powiedziane 3 razy przed lustrem i północy(ponoć płynie krew, ale ja nie próbowałam)

Tytuł:
PostNapisane: 23 gru 2006, 13:26 
smok
smok

Ja wierze w duchy. Jakoś nie miałem okazji bezpośrednio się z tym zjawiskiem spotkać :P . Przez ostatnie 2 lata w wakacje, czasem zapuszczam się nocą w pobliże cmentarza sąsiadującego z lasem i polami :wink: . Może trafie na jakiegoś.

Co do obrzędów to hmmm... są ciekawe, ale z tego co wiem potrafią przysporzyć problemów, np. taka tablica spiritystyczna.
Obrzędy przywoływania dusz to tak jakby ktoś wystawił przed domem tabliczke z napisem w stylu: "zapraszam wszystkich"(przytaczając bardziej zmaterializowany przykład)
Mogą przychodzić nie szkodliwi osobnicy, ale w końcu możne nam się trafiś ktoś wredny sprawiający wiele kłopotów.

Ostatnio edytowano 28 gru 2006, 20:03 przez Cirgon, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 23 gru 2006, 18:55 
bułkozjadacz
smok

Moja kumpela Wini opowiadała mi, jak jej kolega powiedział 3 razy Krwawa Mary przed lustrem i coś stłukło każde szkło, które było w okolicy.

Tytuł:
PostNapisane: 24 gru 2006, 11:53 
młody smok
młody smok

Annoth napisał(a):
Moja kumpela Wini opowiadała mi, jak jej kolega powiedział 3 razy Krwawa Mary przed lustrem i coś stłukło każde szkło, które było w okolicy.

To nie dokońca było tak. Ona 3 razy powiedziała Krwawa Mery,ktoś zabił twoje rzeczy.

[ Dodano: Wto Gru 26, 2006 7:40 pm ]
DUchy w filmach, horrory typu ,,RIng", ,,NIe z tego świata" , daleko odbiegają od normy wyobrażenia ducha, czy jednk czasami autorzy filmów trafią w sam środek naszych wyobrażen o duchach?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]