Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 16 lut 2020, 21:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 wrz 2005, 10:05 
młody smok
młody smok

Jak głoszą Naukowcy w okresie 2010-2020 jądro ziemi przybliży się do skorupy ziemskiej co stanie się przyczyną potężnych katastrof klimatycznych.
Już teraz dzieją się dziwne rzeczy jak trzęsienia ziemi i tornada w miejscach, w których nigdy wystąpić nie powinny.

Przewidziany czas katastrofy 2012 rok. Wtedy Smoki wyjdą z ukrycia i przejmą ziemię oczyszczoną z ludzi.

PS: To forum ma straszny server:/ pisze dwa razy szybciej niż text się pojawia...

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2005, 13:41 
smok
smok

JACY "naukowcy"? :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2005, 13:42 
młody smok
młody smok

Tego jużnie wiem

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2005, 15:19 
smok
smok

Łatwo jest rzucić jakieś hasło.

Z tym, że ok 70% tego co usłyszysz w tv, od kogoś, czy też wyczytasz w sieci albo w gazecie, że "naukowcy mówią" nie ma poparcia w rzeczywistości (znaczy naukowcy tak NIE mówią, lub ci co tak mówią okazują się nie być naukowcami, a szarlatanami, którym zalezy tylko na szybkim rozgłosie) albo jest tak zniekształcone przez nie mającego zielonego pojęcia o czym pisze i goniącego za sensacją dziennikarza, że pozbawione wartości.

Jeśli usłyszałeś coś i chcesz się tym podzielić, postaraj się dotrzeć do źródła.

Niespecjalnie mi się chce wierzyć, żeby z jądrem Ziemi miało stać się to co piszesz, na pewno nie w ciągu marnych kilkunastu lat - musiałyby działać na nie ogromne siły, dużo większe od tych, które działały kiedyś na Księżyc w dawnych czasach, kiedy jego wnętrze było jeszcze stopione i kręcił się on dużo szybciej niż jeden obrót na jeden obieg wokół Ziemi - wtedy bliskość jądra spowodowała wypłynięcie olbrzymich ilości lawy do wielkich kraterów, teraz widzimy te dawno zastygłe morza jako ciemne plamy na zwróconej do nas stronie Księżyca.

Z tym, że tamte siły wynikały z hamowania Księżyca przez przyciąganie Ziemi, teraz dzieje się to dużo wolniej i nie istnieją siły, które byłyby w stanie dokonać podobnych rzeczy z Ziemią w tak krótkim czasie i do tego być obserwowane przez naukowców.

Co do trzęsień ziemi - Ziemia się zmienia, a ludzka cywilizacja istnieje na jej powierzchni dopiero przez mgnienie oka - na pewno nie raz jeszcze Ziemia ludzi zaskoczy.

A odnośnie klimatu? Zmienia się i prawdopodobnie przynajmniej częściowo winę za to ponoszą ludzie. Prawdopodobnie też nie raz będą tego żałować.

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2005, 18:14 
młody smok
młody smok

Nie porównuj mnie do ludzi <spluwa na podłogę>

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2005, 18:27 
młody smok
młody smok

Jestem Dragonkin a nie Smok. A tak offtopowo to w pewnym naukowym dziele poświęconym Smokom czytałem, że Smoki miały tyle śliny, że spokojnie mogły utopić człowieka.

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2005, 22:59 
smok
smok

Dante napisał(a):
Jestem Dragonkin a nie Smok. A tak offtopowo to w pewnym "naukowym" dziele poświęconym Smokom czytałem, że Smoki miały tyle śliny, że spokojnie mogły utopić człowieka.

Skorygowałem. 8)

Po pierwsze, trochę dystansu. Jesteś tak pewny tej swojej smoczości, jakbyś co najmniej trzy razy dziennie niechcący krzesło wywracał ogonem.
Mówiąc krótko, epatowanie swoją rzekomą (nader mało prawdopodobną i w dodatku nieweryfikowalną) smoczością na każdym kroku, jest najzwyczajniej w świecie głupie i szczeniackie (niezależnie od tego, czy uważasz się za otherkina, czy nie).

Po drugie, krótkie, jednozdaniowe posty zawierające jedynie docinki nie mają tutaj racji bytu. Sczególnie w formie łańcuszkowej - przyglądanie się wymianie tego typu "argumentów" między dwiema osobami szybko zaczyna nużyć.

Tytuł:
PostNapisane: 27 wrz 2005, 15:33 
smok
smok

wiesz mi kumpel gadął ze za 10 lat w ziemie rabnie wielki asteroid :/ i jakoś mi sie nie chce w to wierzyć bo było by o tym głośno i tak dalej.. i tak samo jest z twoimi informacjami gadasz aby gadać a informacje sa niepotwierdzone

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2005, 15:43 
smok
smok

Według Azteków data końca świata została określona dokładniej: 24 grudnia 2012 roku. Słyszałem też, że między 2001 a 2007 (czy jakoś tak) ma wybuchnąć wielka wojna, po której będzię na ziemi jedno królestwo. Natomiast wraz z początkiem 2000 roku miał wystąpić "problem roku 2000" - każde urządzenie kierowane komputerem miało się wyłączyć lub zadziałać nie tak jak trzeba. I co się stało? Nic. Jaki z tego wniosek? Wszelkie teorie końca świata należy traktować ostrożnie i z przymrużeniem oka.

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 14:12 
smok
smok

też dobre przykłądy oprucz 1 o tuż w 2000 był problem z wieloma komputerami na świecie gdyż niekóre programy potraktowały rok 2000 jako 1900 a to zpowodu gdyż data wygladała tak 01.01.00 i z tego powodu niektóre komputery dostawały tzw, głupawki datowej :P ale nie nazwał bym tego apokalipsą :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 16:26 
smok
smok

Prosiak napisał(a):
t niektóre komputery dostawały tzw, głupawki datowej :P ale nie nazwał bym tego apokalipsą :wink:

No tak. Ale mimo wszystko więcej było strachu niż rzeczywistych szkód.

Innym przykładadem dotyczącym niejasności wszelakich wizji przyszłości czy końca świata mogą być przepowiednie Nostradamusa. Otóż mogą być interpretowane na tak wiele sposobów, że do prawie każdego niezwykłego wydarzenia moża przypisać odpowiednią przepowiednię tego wizjonera. Zresztą bywa i tak, że ci co interpretowali te przepowiednie po kilku latach zmieniają zdanie pod wpływem jakiegoś zdarzenia i aktualne interpretacje różnią się bardzo od tych wcześniejszych.

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 21:37 
smok
smok

Prawda jest taka, ze co jakas bardziej okragla data, albo nowe odkrycie (jak z kalendarzem Azteków) to zraz wychodzi, ze koniec swiata zaraz nastapi. Juz mial byc rok 2000, potem bylo 2001, a teraz 2012... A co bedzie to tylko Bóg wie.

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 21:50 
smok
smok

Adam napisał(a):
Prawda jest taka, ze co jakas bardziej okragla data, albo nowe odkrycie (jak z kalendarzem Azteków) to zraz wychodzi, ze koniec swiata zaraz nastapi. Juz mial byc rok 2000, potem bylo 2001, a teraz 2012... A co bedzie to tylko Bóg wie.

Albo nawet i to nie...
<-- niewierzący smok

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 21:57 
smok
smok

Z naukowego punktu widzenia to mamy jednak ograniczony czas istnienia na Ziemi [jako planecie]. Sielanka zakończy sie gdy nasze kochane słoneczko wypali calutkie paliwo i zmieni się w czerwonego oldrzyma... to bedzie dopiero przechlapane...

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 22:09 
smok
smok

Ludzie (bądź co tam będzie Ziemię zamieszkiwać po nich) zdąża do tego czasu dawno wyginąć, albo się przeprowadzić (stawiam na to 1).

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 22:11 
smok
smok

Wytłuką się nawzajem albo uduszą w spalinach i gazach cieplarnianych.

Lecz co to za życie po człowieku?? Objąć planete w opłakanym stanie, i to z "limitem";P

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 22:12 
smok
smok

Po dinozaurach (asteroid) była w dużo gorszym.

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2005, 22:27 
smok
smok

I pomyśleć że za "pare" lat na Ziemi, jakies ufo-cośtam [ ledwo-sapiens] będą wspominać czasy ludzi jak my dinozaury. Będą jeżdzić na ropie z "nas" ... Dziwny jest ten świat...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]