Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 21 wrz 2019, 19:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Teen Titans
PostNapisane: 30 lis 2006, 00:09 
smoczy weteran
smoczy weteran

Taa... Pewnie myslicie, że zdziecinniałem do reszty i zachycam się "Młodym Tytanami" na Cartoonie :P
Ale ta niepozorna i mogłoby się wydawać, typowa nawalnkowa bajeczka ma w sobie coś szczególnego i innego.
W przeciwieństwie do pozostałych porusza poważne i głębokie tematy (kto oglądał i tego nie zauważył, niech przypomni sobie chociażby cykl z Terrą), tematy takie jak zdrada, wiara, próba odnalezienia siebie, nauka niezależności, to, że każdy jest panem własnego losu, zagubienie.
W postaciach są pokazane nie tylko widowsikowe walki, czy moce, ale także problemy, słabości, psychozy, opowiada o tym, jak z nimi walczą, starają się opanować swoje zagubienie problemy.
I to, że jednak większość odcinków nie do końca kończy się happy-endem. Co prawda dobro zawsze zwycięża itp, ale oprócz tego w tle mamy śmierć, lub zaginięcie jednego z bohaterów, naderwanie wiary w samego siebie, odejście jednego z bohaterów, żal, że coś poszło nie tak.
Po obejrzeniu zawsze (no dobra, w większości) dostrzegałem pewien morał, naukę, ukazanie jakiejś wyższej wartości, czy po prostu wpadałem w stan zadumania. Jeżeli dodamy do tego ciekawą, komiksową kreskę i genialnie dobraną muzykę, muszę polecić obejrzenie paru odcinków. Aktualnie od pon.-pt. puszczane są 2 odcinki, o 16:00 i 16:30.

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2006, 00:58 
Dracowate Bydle
Dracowate Bydle

No to dziecinniejemy do reszty razem :D Kiedyś to częściej ogladałem, teraz trochę rzadziej z powodu innych zajęć. Kreskówka fajna, ma zabawne sytuacje, teksty no i ma swoje morały. Myślę, ze ciekawymi odcinkami były również powrót tytanów do szkoły Modnisia, kradzież samochodu Cyborga. A co ciekawe pojawia się także w jednym z odcinków smok z pewnej czytanej przez Raven księgi... :wink:

Niuśka Grudzień2002- 8 Stycznia 2009 godzina 10:15...
Żegnaj ukochany Legwanku...
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2006, 11:37 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

O tak, smok rzeczywiście był całkiem, całkiem :wink:. I ja również poleacam bajkę, zwłaszcza że morały nie są nachalne (jak np. w Sabrinie na ZigZapie). Podoba mi się połączenie elementów naprawdę śmiesznych z głęboko poruszającymi (ale nie tak, że kolidują ze sobą. Jest czas na śmiech, jest czas na zadumę). Mój ulubieniec to oczywiście Bestia, zwłaszcza za jego moc (ja też tak chcę, buu :P ). Brakuje mu tylko smoka w asortymencie :wink:.
Aha, o mnie wszyscy wiedzą, że uwielbiam kreskówki, więc nie muszę się tłumaczyć dziecinnieniem :P.

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2006, 11:42 
smok
smok

[ Dodano: Czw Lis 30, 2006 11:42 am ]
Hmm, mi łatwiej wskazać kogo nie cierpię. Nie cierpię Robina.
A tak to:
Numero Uno - Cyborg
Numero Dos - Raven
Number Three - Bestia
Numer Cztery - Gwiazdka

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2006, 17:25 
smoczy weteran
smoczy weteran

Ja pozostaję przy swoim i ciągle uważam, że 4 odcinki z Terrą były najlepsze. Chyba jedyna tragiczna postać jaka występuje w znanych mi kreskówkach. Chęć czynienia dobra, ale zawsze raci kontrolę i czyni zło. Trud wyboru między opanowaniem mocy przy pomocy Slaida (który zresztą, również jest ciekawą i mroczną postacią), a przyjaźnią z tytanami. I w końcu śmierć w obronie słusznej sprawy i rehabilitacja. Czegoś takiego nie spotkałem jeszcze w żadnej kreskówce (w których wszystko jest postawione, albo na walkę albo na absurdalny humor).

A jeżeli chodzi u mnie o ulubione postacie... W zasadzie to lubię wszystkie ale gdybym miał je uporządkować:
1.Raven - za mhrook
2.Beast Boy - za humorek i za to, że może się zmieniać w dinozaury ^^
3.Cyborg - za inteligentne riposty i cięte teksty skierowane najczęściej do Bestii ^^
4.Starfire - abo fajna jest.. Zwłaszcza jak się wnerwi :P
5.Robin - no.. nic specjalnego, ale to chyba jednak z najtragiczniejszych i najbardziej zagubionych postaci z całej piątki

Fajne są sceny, kiedy pojawia się ten "mangowo-laleczkowy" styl rysowania ^^

I kto powiedział, że bajki muszą być pralnią młodocianych umysłów, kiedy istnieją poruszenia takich poważnych tematów?

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2006, 23:23 
smok
smok

Widywałem przypadkiem kiedyś, jak rano w sobotę wstałem...bardzo fajna kreskówka, ale widywałem mimo wszystko mało....jedyne odcinki, które mi w pamięci zostały, to z samochodem Cyborga, na tym balu na statku (chyba...) i ze smokiem, oczywiście :D

I rzeczywiście, można polecić kreskówkę, jest warta obejrzenia. Beast Boy - ja też tak chcę! :P

Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2007, 16:16 
Buntownik bez powodu
smok

deviantArt: Bazil3282
zompi napisał(a):
2.Beast Boy - za humorek i za to, że może się zmieniać w dinozaury ^^

Ooooo, to ja to muszę zobaczyć 8) . Kiedy ta kreskówka leci?

Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2007, 17:57 
smok
smok

Całkiem przyjemna kreskóweczka nie powiem ale i tak wole Naruto :D

ps. szkoda że Beast Boy nie może zamieńic sie w smoka.. ^^

Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2007, 18:39 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

Smok też był, tyle tylko że jako ten zły :wink:. A Beast Boy (znany też jako Bestia) najprawdopodobniej potrafi zmienić się w smoka, tylko musiałby jakiegoś zobaczyć :wink: (w jednym odcinku był na innej planecie, gdzie były takie dziwne stworzenia i podczas walki finałowej zmienił się w coś takiego). Ale czy na pewno chcielibyśmy zobaczyć smoka w wykonaniu Bestii :>?

Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2007, 19:50 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt: stray-soul
Der_SpeeDer napisał(a):
Ooooo, to ja to muszę zobaczyć 8) . Kiedy ta kreskówka leci?
Polecam jeszcze raz przeczytać uważnie cały wątek, zaczynając od pierwszego postu :>

Cóż, ja takich filmów nie oglądam, dlatego ta dyskusja jest dla mnie (jak to się kiedyś ładnie wyraziła moja polonistka) jak "banana skecz": Wszyscy się dookoła zachwycają, wymieniają jakieś nic nie mówiące imienia, a ja nadal nic nie rozumiem.

Czy ktoś może opisać łaskawie o czym jest ta bajka, jakich mamy bohaterów (ale nie tylko imiona, please :> ), itp. Nie mówię, żeby pisać od razu kopię scenariusza, ale nawet nie wiem, czy to fantasy, s-f, czy wszystko na raz :)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Tytuł:
PostNapisane: 08 maja 2007, 20:49 
młody smok
młody smok

Mnie to się najbardziej podobała riven (czy jak to się tam pisze) . asena metros sintos. I jej brak uczuć :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 08 maja 2007, 21:07 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

Jak Raven brakuje uczuć, skoro w paru odcinkach była bardzo uczuciowa ;)? Muszę przyznać, że rzeczywiście ciekawa to postać, choć nie da się ukryć, że jak ją widzę to kojarzy mi się z zakompleksioną nastolatką... a może rzeczywiście taka jest ;).

Tytuł:
PostNapisane: 08 maja 2007, 22:08 
smoczy weteran
smoczy weteran

Zawsze mnie uczono, że oksymoron to środek stylistyczny, który podaje epitet, który zaprzecza rzeczownikowi, jak no. biały kruk. A uczuciowa to Raven jest.. W końcu w jednym odcinku podkochiwała się w Smoku ;)

Tytuł:
PostNapisane: 08 maja 2007, 22:53 
smok
smok

Czy to był zły smok? Jak tak, to chyba widziałem ten odcinek kiedyś... :) Ja jednak lubię nadal tego całego 'zmieniacza', świetne posatcie przyjmuję, w dosyć szybkim tempie. Braukje tu tylko ankiety 'Która postać jest Twoją ulubioną?".... :P

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2007, 15:00 
Buntownik bez powodu
smok

deviantArt: Bazil3282
No więc ja sobie też obejrzałem... na stronie www.kreskowka.pl pojawiło się jak dotąd osiem odcinków.

I tak, Beast Boyem się trochę rozczarowałem, bo tu o tych dinozaurach wzmianka... tymczasem on nimi zbytnich triumfów nie święci... jako tyranozaur dał się znokautować Popielarzowi w pierwszym odcinku, potem ta wiedźma w trzecim zrobiła go w balona, usuwając mu grunt spod nóg. Jako raptor z kolei dokonał szarży na pewnego imbecyla, która zakończyła się kontaktem ze ścianą. Jak na razie tylko dołożenie Raven pod postacią raptorka przypadło mi do gustu...
Ale i tak gość mi pasuje, choć jest trochę głupkowaty...

Bardzo mi się spodobała Raven - za mrok i za jej potężne zaklęcia 8). Ale tak całkiem bezuczuciowa to ona nie była - wściekać się na przykład potrafi (odcinek ze zwierciadłem), a gdy był ten odcinek z Trójzębem, robiła na sprzymierzeńca Tytanów słodkie oczka na równi ze Starfire (co mnie uderzyło).

U Cyborga jakichś inteligentnych ripost się nie dopatrzyłem, może to dlatego, że oglądałem za mało odcinków. A może dlatego, że za dużo się naoglądałem angielskich komedii, gdzie celne riposty i inteligentne teksty to podstawa.

Starfire i Robin... tacy bardzo standardowi.

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2007, 16:27 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt: stray-soul
Ostatnio moje posty zaczęły się chyba robić przezroczyste :P

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2007, 18:19 
Czarny kot z Rygi
Czarny kot z Rygi

Little, może jesteś za little i Cię nie zauważają :>? To może ja spróbuję się podjąć tego zadania. Od razu zastrzegam, że dawno nie oglądałem CN, ale z tego co wiem to chyba nie było nowych odcinków.
Teen titans, a po polsku Młodzi Tytani, to grupa pięciu dzieciaków z nadprzyrodzonymi mocami. Mieszkają w specyficznym wieżowcu w kształcie litery "T" i żyją po to by chronić mieszkańców pobliskiego miasta (zapomniałem nazwy). Tak naprawdę nie wiadomo jak się spotkali i skąd wzięli kasę na taką chałupę (z takimi zdolnościami nie stanowi to problemu, ale ciii :twisted: ). Również nie wiadomo czy są legalni, bo nigdy nie widziałem żadnych przedstawicieli władz czy czegoś :P. A oto pięciu wspaniałych:
http://www.jensenbell.com/teentitans.jpg
1. Robin (pozwolicie, że będę podawał po polsku ;) ) [koleś w masce, w centrum grupy]. Lider, zawsze wszystko wiedzący, poważny i zwykle opanowany. Taki ideał chłopaka w filmach dla nastolatek ;). Jako jedyny nie ma żadnej mocy, jedynie swój umysł i niesamowicie wytrenowane ciało (w zasadzie to potrafi robić rzeczy nadludzkie, no ale to cecha charakterystyczna kreskówek :>). Czyli taki odpowiednik Batmana z Ligi Sprawiedliwych. Z Nietoperkiem łączy go również to, że jest to tak naprawdę Robin z Batmana tylko jego nie-do-końca-dorosła wersja. Cecha charakterystyczna: fanatyczne wręcz ściganie jednego złego przeciwnika.
2. Raven [ta zakapturzona "córa Szatana" :P]. Zawsze smutna, poważna, cicha i zgryźliwa. Chyba każdy z nas przechodził/przechodzi okres "mroku", a Raven jest właśnie usposobieniem tych klimatów. Włada ona mroczną magią (cieniem?), potrafi używać jej jako ochrony, telekinezy, pocisków itp. i za każdym razem musi wypowiedzieć zaklęcie (zawsze brzmi tak samo, tylko zmienia się intonacja... nie wiem czy to taka specyfika czy lenistwo scenarzystów :P). Powiedzmy szczerze, niesamowicie zakompleksiona dziewczyna, choć stara się to ukryć. Cecha charakterystyczna: samotność i smutek.
3. Cyborg [zgadnijcie który to x)], prawie normalny człowiek. Od normalności oddziela go zaledwie niesamowita siła, potężny laser zamiast ręki, komórka w przedramieniu, noktowizor (chyba) w oku, żelazny zad oraz kilkadziesiąt kilogramów w ciele ;). Ogólnie postać trochę narwana, ale lubiąca żartować i dająca się lubić. Cecha charakterystyczna: problemy z własną tożsamością.
4. Gwiazdka [dziewczyna z reflektorami w oczach]. Kosmitka, potrafiąca latać i miotać jakimiś zielonymi pociskami. Charakteryzuje się niepoprawnym optymizmem, ogólną wesołością przechodzącą w głupotę, beznadziejnymi dowcipami i całym garniturem obcych wyrazów. Cecha charakterystyczna: podkochuje się w Robinie, międzygalaktyczna wręcz miłość :>.
5. Bestia [ten zielony elfopodobny stwór]. Człowiek. Nie! Pies. Nie! Tygrys. Nie! Goryl. Nie! Tyranozaur... Ech... ci zmiennokształtni :? . Zielony chłopak może zmieniać się w każde zwierzę, od myszy po płetwala błękitnego. Przemiana zajmuje mu sekundę i nie ma żadnych ograniczeń czasowych. Bestia to typowy grupowy komik/błazen, jego zadaniem jest rozluźnić atmosferę gdy film stanie się zbyt poważny. Postać która albo zauroczy Cię humorem, albo odrzuci głupotą ;). Cecha charakterystyczna: próby udowodnienia innym, że też można na nim polegać.

Uff... mam nadzieję, że już przybliżyłem co nieco :>.

Tytuł:
PostNapisane: 06 maja 2008, 10:27 
jajko

Teen titans są super, bez względu w jakiej wersji. Bo to oczywiście powstało na podstawie komiksu DC, które też są super ^^ Ja po prostu kocham Raven i Beast Boya, chociaż para Robin and Gwiazdka za bardzo mi przypominają znienawidzonych Jean i Scotta z X-men...

Tytuł:
PostNapisane: 25 sie 2008, 15:55 
zbananowany
zbananowany

Lokalizacja: Z takiego miejsca, że jakbym Ci powiedział, to bym musiał Cię zabić...
Co do Raven, to ona uczucia ma... Tylko je ukrywa. Doskonale pokazują to odcinki, gdzie robin (no, dobra - nie wiem czy to robin, w każdym razie jakiś chłopak) włazi przez lusterko do jej umysły (te wszystkie kolorowe peleryny, mam nadzieję, że wiecie o co chodzi) + ten odcinek w którym gwiazdka i Raven zamieniają się ciałami.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]