Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 27 cze 2019, 00:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Hobbit
PostNapisane: 09 lis 2015, 18:43 
pisklak
pisklak

Oglądał ktoś ,, Hobbita ,, i ja Wam się podoba bo mi średnio.

[ Post made via Android ] Obrazek

Tytuł: Re: Hobbit
PostNapisane: 10 lis 2015, 15:57 
smok
smok

Z moim stosunkiem do "Hobbita" jest jak z wiadomością o teściowej, która wpadła w przepaść prowadząc moje ferrari, czyli mam mieszane uczucia (tak na prawdę to nie mam teściowej ani ferrari).
Ocena ogólna 6/10
Ocena jednostkowa:
• Niezwykła podróż - 8/10
• Pustkowie Smauga - 7/10
• Bitwa Pięciu Armii - 2/10
Z największych plusów wymienić mogę powrót do bajecznego klimatu Śródziemia. Dodatkowy plus, niekanoniczne umieszczenie wątku z Sauronem.
Za ostatnią część kina powinny zwracać pieniądze.

PostNapisane: 10 lis 2015, 16:35 
pisklak
pisklak

Mnie się bardzo nie podoba , romans krasnoluda z elfa i kilka dodanych scenek. Fakt bitwa 5 armii to Poprostu tragedia

[ Post made via Android ] Obrazek

PostNapisane: 18 lis 2015, 05:43 
Konwerter Kawa -> Java
Evil overlord

deviantArt: stray-soul
Ostatnio odświeżyłem sobie Niezwykłą Podróż w wersji rozszerzonej i byłem pod bardzo pozytywnym wrażeniem. Powrót do Śródziemia, klimat radosnej podróży w nieznane, orki, elfy, w ogóle wszystko! :D Pustkowie Smauga i Bitwę chcę obejrzeć jeszcze raz, na spokojnie. Ale fakt, zwieńczenie trylogii było z tego co pamiętam z kina najsłabsze; Zobaczymy jak obroni się wersja rozszerzona ;)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

PostNapisane: 19 lis 2015, 01:37 
Buntownik bez powodu
smok

deviantArt: Bazil3282
Szczerze mówiąc, jestem po prostu zły na Jacksona za tego "Hobbita". Dość powiedzieć, że od pierwszego roku studiów czekam, aż weźmie się za tę z dawna zapowiadaną ekranizację cyklu "Temeraire", a on zamiast tego bierze się najpierw za "Hobbita"... i jeszcze rozciąga pojedynczą powieść na trzy filmy? Pardon, źle się wyraziłem - właściwie to on nawet tej historii nie rozciąga. On po prostu dodaje różne bzdury, których w pierwowzorze w ogóle nie było, które stanowią częstokroć kpinę z całej historii, które zostały zapewne dodane tylko dlatego, żeby na ekranie koniecznie pojawiły się postaci znane z trylogii LotR. Niczemu to kompletnie nie służy, może poza... no, nie wiem - cash, baby?

I żeby te kolejne części "Hobbita" były chociaż takie dobre, żeby się faktycznie miało ochotę na jeszcze dwa filmy... Ale nic z tego - już pierwszy film mnie nie powalił, a co następna część, to gorsza od poprzedniczki. Kulminacją kiczu i żenady jest - chyba wiele osób się ze mną tutaj zgodzi - "Bitwa Pięciu Armii". W życiu nie widziałem sceny batalistycznej (a raczej "scen", bo trudno tu mówić o pojedynczej scenie...), która wypełniałaby film w równie wielkim stopniu (a ja myślałem, że bitwa o Helmowy Jar w "Dwóch Wieżach" była za długa!) i która byłaby jednocześnie tak... zieeew... przeraźliwie... zieeeeew... nudna. Zieeeeeeew... Nic, tylko się tłuką i tłuką, a absurdy mnożą się z każdą chwilą.

Czasami też w tych filmach pojawiają się takie durnoty, że to po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Jedną z największych jest cała ta heca z Sauronem (aż mi się nie chce wierzyć, jak nieudolnie i na chama został tutaj wciśnięty...) i Galadrielą. O mój Boże, Galadriela. Człowiek na to patrzy i głowa sama chce walić czołem w najbliższą twardą powierzchnię. Zadałbym w tym momencie jedno pytanie kontrolne - czemu, do cholery, Galadriela nie wygrała za nich całej tej wojny?

Co mam więcej powiedzieć? Tylko część pierwsza mi się podobała, następne to już coraz więcej bzdur i wciśniętych na siłę motywów czy postaci, których wprawdzie w ogóle w książkowym "Hobbicie" nie było, ale za to pojawiły się w filmowej ekranizacji "Władcy Pierścieni". Przy czym jest dla mnie jeszcze zrozumiałe... nie, ujmę to inaczej - wytłumaczalne, że wcisnęli na chama Legolasa, Elronda, Saurona, Galadrielę czy resztę obsady wspomnianej trylogii. Natomiast ciężko mi już wytłumaczyć obecność innych postaci, które zostały wyciągnięte kompletnie z... czterech liter (co tu, do cholery, robi Azog? Przecież on nie ma kompletnie nic wspólnego z historią opowiedzianą w "Hobbicie"!). I czasem przedstawione w wyjątkowo idiotyczny sposób (Radagast... o Jezu...).

Panie Jackson, ma pan u mnie wielki minus za tę trylogię - jedyne, z czego się cieszę, to z tego, że wreszcie się skończyła. I może weźmie się pan wreszcie za inną adaptację, o której pan mówił już bite siedem lat temu. Z drugiej strony, po kompletnie spartolonej "Bitwie Pięciu Armii" (i ogólnie tej wymuszonej trylogii) sam już nie wiem, czego się spodziewać.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]